Za 20 lat pracownicy biurowi mogą wyglądać jak „Emma”

Naturalnej wielkości model o imieniu Emma to symulacja tego, jak mogą wyglądać pracownicy biurowi za 20 lat!

Emma – symulacja wyglądu pracownika biurowego w 2039 roku!
Emma – symulacja wyglądu pracownika biurowego po 20 latach pracy (w 2039 roku!)

Naturalnej wielkości manekin o imieniu Emma jest uśmiechnięta i przyjazna, ale ma trwale zgarbione plecy, żylaki, przekrwione oczy i wystający brzuch. Tak będziemy wyglądać po 20 latach pracy w biurze o ile nie poprawimy swoich warunków pracy, ostrzegają eksperci.

Emma to symulacja stworzona na potrzeby raportu producenta urządzeń biurowych Fellowes. Autorzy raportu ostrzegają przed konsekwencjami pracy z niedopasowanymi ergonomicznie fotelami i biurkami.

Model Emma zmaga się z wieloma problemami medycznymi – możemy temu zapobiec wprowadzając zmiany w środowisku pracy! William Higham zaprojektował wygląd tego manekina bazując na najczęstszych problemach ze zdrowiem pracowników biurowych w Europie. Czerpał wiedzę z odpowiedzi udzielonych przez 3000 osób z Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.

Emmę wyprodukowana firma Helix 3D Ltd. wygląda pokracznie, bo ma ilustrować skutek kilku schorzeń utrzymujących się przez 20 lat.

Emma ma stałe zgarbione plecy oraz czerwone i obolałe oczy od pochylania się do przodu i patrzenia na ekran komputera. Według Williama Highama, autora raportu Work Colleague Of The Future, jeśli pracodawcy i pracownicy nie podejmą działań w celu zaradzenia zagrożeniom dla zdrowia, jakie stwarzają nowoczesne biurka, wszyscy będziemy wyglądać jak Emma.

Model pracownika biurowego w przyszłości (Emma)
Model pracownika biurowego w przyszłości (Emma)

O ile nie wprowadzimy radykalnych zmian w naszym życiu zawodowym, takich jak zmiana postawy przy biurku, regularne przerwy na spacery lub rozważenie ulepszenia konfiguracji stanowiska pracy, nasze biura spowodują, że będziemy bardzo chorzy (…)

Futurysta behawioralny William Higham stworzył Emmę, aby przestrzec nas póki nie jest za późno! Według raportu ponad 90% pracowników biurowych w Wielkiej Brytanii, którzy cierpią na problemy zdrowotne z powodu swojej pracy, radzi sobie gorzej w pracy!

Średni czas spędzany na siedząco przez zatrudnionego w biurze (dane z ujętych w raporcie państw) to 6 godzin. Aż 90 proc. badanych uważa, że to za długo. Nawet 98 proc. boi się, że z tego powodu ucierpi ich zdrowie. Pracodawcy też powinni się bać, bo na złym zdrowiu pracowników tracą pieniądze. Przykładowo w Polsce roczny koszt utraconej produktywności na skutek zwolnień chorobowych wynosi ok. 83 mld zł.

Może Cię zainteresować również:

Zaawansowany technologicznie rosyjski robotoczłowiek Borys…

źródło: National Geographic Polska via Sky News – Life-sized model shows what office workers might look like in 20 years