Zaopiekuj się uroczymi zwierzakami w „Dofus Pets”!

Tamagotchi z lat 90. były fajną, ale chwilową modą. W tym przypadku wygląda jednak na to, że „Dofus Pets” będzie z nami żyć długo i szczęśliwie!

DOFUS Pets

Pamiętasz jeszcze urocze (choć czasami irytujące) breloki do kluczy z wirtualnymi zwierzakami, tak popularne pod koniec lat 90.? Tak, chodzi o Tamagotchi! Jeżeli ta nazwa brzmi znajomo, to na pewno ucieszysz się z powrotu do przeszłości, który zafunduje Ci Dofus Pets. A jeżeli nic Ci ona nie mówi to… no cóż, właśnie poczuliśmy się bardzo staro.

Cyfrowe zwierzęta uwielbiają spać i z czasem dojrzewają. Trzeba do nich niekiedy zerknąć, żeby chwilę się z nimi pobawić, a potem zamknąć aplikację do momentu, aż znowu będą się domagać Twojej uwagi.

Zwierzaki nie mają skrupułów w przywoływaniu Cię, kiedy potrzebują jedzenia, kąpieli czy ćwiczeń. Gdy już do nich wrócisz, zazwyczaj musisz po nich posprzątać i je wykąpać. Oprócz karmienia i czyszczenia trzeba się też z nimi bawić, a czasem nawet zapewnić zmianę scenerii.

Zabawa kosztuje ich energię, ale za to zwiększa poziom zadowolenia. Do wyboru masz mnóstwo minigier jak platformówki w stylu Doodle Jump, rozgrywkę na wzór Space Invaders czy dopasowywanie klocków.

Jeśli się w nich sprawdzisz, zarobisz monety, które możesz wydać na różne luksusy. Śmiało więc ubarw im świat, ubierz w przeróżne ubranka albo kup prawdziwie cudaczne akcesoria.
W niektórych grach wcielisz się nawet w swojego ulubionego pupila!

„My Tamagotchi Forever” w rozszerzonej rzeczywistości już dostępne!

Dofus Pets na pewno wyróżnia się na tle innych symulatorów swoją artystyczną grafiką. To jednak niejedyny element, który sprawia, że gra jest tak oryginalna. Produkcje symulujące wychowywanie zwierząt zawsze skupiają się na przyjemnych stronach posiadania pupili. Tutaj również będzie słodko, ale też równie pieprznie!

Twój ulubieniec może kręcić nosem na niektóre przysmaki czy być zbyt leniwy, żeby się z Tobą bawić. Masz wtedy do wyboru kilka opcji: zaakceptować jego grymaśne decyzje, spróbować ponegocjować albo zmusić go do zrobienia właśnie tego, co każesz.

Sposób, w jaki traktujesz swojego zwierzaka, wpływa na to, co z niego wyrośnie. Jeśli zdecydujesz się po nim nie sprzątać, przyzwyczai się do tego zapachu i odmówi każdej kąpieli. Z kolei, jeśli zbyt mocno go rozpieścisz, stanie się wybredny i będzie domagał się stałej uwagi.

Jeżeli podejdziesz do swojego ulubieńca zbyt surowo, wyrośnie na całkowicie niezależną bestię, do której nie będzie potrzeby często zaglądać. Musisz się wtedy jednak liczyć z częstymi wahaniami nastroju cyfrowego zwierzęcia.

Zrzuty ekranu z gry DOFUS Pets

Gdy Twój podopieczny będzie już całkiem dorosły, możesz zacząć wychowywanie nowej istoty od początku.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: App Store Polska