Aplikacja mobilna „Orange Telefon” pomaga chronić smartfony

„Orange Telefon” to nowa, bezpłatna aplikacja, która ma pomóc zabezpieczać użytkowników usług mobilnych.

Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej „Orange Telefon”

Nowa aplikacja mobilna Orange Telefon informuje między innymi o tym, czy dzwoniący do niego numer to telemarketer lub numer firmowy. Pozwala także zablokować numery przychodzące z wybranych krajów, zabezpieczając w ten sposób przed częstymi próbami wyłudzeń.

„Orange Telefon” poprawia bezpieczeństwo użytkownika

Orange Telefon to rozwiązanie oferujące wiele ciekawych funkcji związanych z bezpieczeństwem. Dzięki rekomendacjom zbieranym od użytkowników oraz bazie numerów aplikacja informuje, czy dzwoniący numer może pochodzić od telemarketera lub jest spamem. Orange Telefon identyfikuje także dzwoniące numery firmowe. Informuje użytkownika, czy wybrany numer to numer premium i czy połączenie z nim wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dzięki Orange Telefon można także zablokować połączenia przychodzące  z konkretnych krajów. Dodatkowo, w roamingu aplikacja pokazuje listę numerów alarmowych w danym kraju, a w trakcie połączenia alarmowego wyświetla koordynaty GPS, które możemy łatwo podyktować służbom w razie wypadku.

Może Cie zainteresować także:

Orange Telefon zastępuje domyślnie zainstalowaną aplikację telefoniczną w urządzeniach z systemem Android. Ma wszystkie standardowe funkcjonalności, takie jak lista kontaktów, ulubione kontakty, rejestr połączeń itp. Została wyposażona w  proste menu i dobrze radzi sobie z obsługą urządzeń dual SIM. Wszystkie funkcje są zebrane w jednym miejscu, co pozwala na łatwe skonfigurowanie książki telefonicznej według własnych preferencji.

Dlaczego warto używać „Orange Telefon”?

  • Wykrywaj niechciane połączenia – koniec z zastanawianiem się, czy odebrać połączenie od nieznanego numeru. Aplikacja Orange Phone automatycznie informuje użytkownika przed odebraniem telefonu, czy połączenie przychodzące można zakwalifikować jako spam lub czy pochodzi ono od telemarketerów.
  • Podejmuj działania, aby wyeliminować spam – z łatwością blokuj niechciane połączenia, aby zyskać pewność, że nie będą Cię już niepokoiły. Możesz również zgłosić te połączenia, aby podzielić się swoim doświadczeniem ze społecznością i pomóc innym użytkownikom unikać irytujących połączeń.
  • Identyfikuj nieznane numery – przegapiłeś połączenie od nieznanego numeru? Dowiedz się kto dzwonił ze swojego rejestru połączeń lub wyszukaj dowolny numer telefonu, aby sprawdzić do kogo należy.
  • Zdobądź więcej informacji na temat swoich kontaktów – wyszukuj numery biznesowe i dodawaj je do swojej książki telefonicznej wraz z dokładnymi nazwami i wzbogaconymi informacjami.
  • Sprawdź koszt połączeń z numerami premium – unikaj przykrych niespodzianek i sprawdź koszt rozmów z numerami premium, zanim jeszcze nawiążesz połączenie.
Zrzuty ekranu z aplikacji mobilnej „Orange Telefon” (1)

Aplikację pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Orange Polska