Od dziś Pokémon GO rozszerza się o 5. generację Unova

Zespół Pokémon GO ogłosił dzisiaj, że w popularna gra mobilna otrzyma aktualizację, która przyniesie nowe Pokémony z regionu Unova (Pokémon Black i Pokémon White).

5. generacja z regionu Unova w grze Pokemon GO
5. generacja z regionu Unova w grze Pokemon GO

Nowa aktualizacja nie jest jeszcze dostępna, ale powinna pojawić się już lada moment. Wraz z nowymi Pokémonami 5. genracji gracze mogą spodziewać się nowych piskląt, dodatkowych Pokémonów do rajdów oraz unikalnych Pokémonów specyficznych dla regionu Azji, Europy, Stanów Zjednoczonych, a także półkuli zachodniej i wschodniej. Spodziewamy się także nowych „błyszczących” stworków. Po raz pierwszy pojawi się kamień Unova Stone, który pozwoli ewoluować określone Pokemony.

Minęły trzy lata, odkąd Pokémon GO pojawiło się na rynku gier na Androida oraz iOS-a, i chociaż miał ciężki start, wydaje się, że gra przeszła długą drogę, zdobywając ogromną i oddaną bazę graczy.

Ma więc sens, aby twórcy sprowadzili nowe Pokemony z regionu Unova, aby rozszerzyć grę i utrzymać graczy w aplikacji. Jestem pewien, że dzisiejsza aktualizacja zainteresuje tych, którzy szukają nowych Pokémonów do zebrania. Oczywiście nowe Pokémony nie są jedyną zmianą nadchodzącą z dzisiejszą aktualizacją, pojawi sie także cała lista nowości.

Przeczytaj także:

„Pokémon Go” bez wsparcia dla Apple Watcha po 1 lipca

Drugą najważniejszą nowością oprócz nowych stworków jest kamień Unova! Ten czarno-biały przedmiot ewolucyjny pozwoli ewoluować niektóre Pokemony. Możesz spróbować użyć go dla takich Pokémonów jak Lampent. Ten przedmiot można zdobyć w zadaniach badawczych.

Pełną listę nowości znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej gry.

Chociaż w tym miksie nowości jest kilka innych funkcji, które powinny zainteresować zapalonych graczy. Aktualizacja może pojawić się w każdej chwili w sklepie App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Pokemon Go Live