Uberomat! Po raz pierwszy można zamówić Ubera bez telefonu!

Na lotnisku w Toronto można już zarezerwować przejazd Uberem ze specjalnego uberomatu czyli kiosku z możliwością zamówienia pojazdu pod lotnisko.

Uber Kiosk do zamawiania przejazdów

Przejazdy Uberem można teraz zarezerwować bez użycia aplikacji mobilnej na smartfona – na międzynarodowym lotnisku Pearson w Toronto pojawiły się specjalne maszyny „uberomaty”, z których zamówisz przejazd!

Firma uruchomiła swoje kioski na początku sierpnia tylko w tej jednej lokalizacji i póki co niewiadomo czy podobne maszyny pojawią się w innych miejscach?

Przez pierwsze 10 lat istnienia Uber był mniej lub bardziej bezużyteczny dla osób, które nie korzystały ze smartfonów – ale teraz firma może dotrzeć także do nich – dzięki „uberomatom” może wkroczyć w erę postaplikacyjną :)

Przeczytaj także:

Polacy bardzo rzadko korzystają z Wi-Fi na lotniskach?

Kiosk Ubera, przypominający bankomat lub kiosk informacyjny w centrum handlowym, pozwala pasażerom zarezerwować podróż bez używania aplikacji mobilnej na smartfona. Firma twierdzi, że ma na celu zapewnienie większego dostępu podróżnym, którzy mogą mieć trudności z korzystaniem z aplikacji z powodu problemów językowych lub technicznych – np. brak roamingu lub drogi transfer danych itp.

Uberomat
Uberomat

Firma póki co nie informuje, czy i gdzie mogą pojawić się podobne kioski, ale jeśli sprawdzą się w takiej formie z pewnością zostaną wykorzystane w podobnych obiektach, także w innych krajach.

źródło: Business Insider via @jkantro