Poznajcie ceny i specyfikację najbrzydszego iPhone’a w historii (#iPhone11)

Do sieci trafiły zdjęcia, ceny oraz specyfikacje tegorocznych modeli telefonów iPhone 11, iPhone 11 Pro  i Pro Max – jest to niewątpliwie najbrzydszy iPhone jaki Apple kiedykolwiek wydało.

iPhone XIR – Brilliant. In every way.

Po wielu miesiącach plotek, rzekomych wycieków i spekulacji, Apple wreszcie ogłosi oficjalnie nowe trio iPhone’ów podczas konferencji Apple Special Event w środę 10 września 2019 r. Tymczasem, w chińskich serwisach pojawiły się dzisiaj pierwsze przecieki ze specyfikacją wszystkich nowych smartfonów Apple’a.

Zanim przejdę do konkretów, musze zaznaczyć, że to są nieoficjalne dane i należy traktować je w kategorii plotek – ale jak wiadomo w każdej plotce jest ziarno prawdy… Niemniej wiele informacji wydaje się pokrywać z wcześniejszymi doniesieniami i mogą być bardzo prawdopodobne.

To co mnie najbardziej boli, to projekt tylnej obudowy i potrójnych aparatów w przeokropnie brzydkim kwadratowym kontenerze. Już obecne „wystające” aparaty są średnio estetyczne, ale to co Apple zamierza pokazać w tym roku jest według mnie przegięciem. Ja rozumiem, że cienki smartfon nie jest w stanie pomieścić superdokładnych aparatów, ale nie za wszelką cenę!

Niestety wszystko wskazuje na to, że projekt (który miałem nadzieję, że jest tylko pomyłką), jest już przesądzony, więc nie będę się już dłużej nad nim pastwił.

Możliwa specyfikacja i ceny smartfonów: iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max

  • iPhone 11 lub iPhone XIR jest to następcą iPhone’a XR, a zatem podstawową opcja smartfona Apple’a na koniec 2019 roku. Podobnie jak XR, jego cena w USA będzie zaczynała się od 749 USD i będzie miał dokładnie taki sam ekran jak jego poprzednik. Będzie posiadał układ A13, 4 GB pamięci RAM, przedni aparat ma rozdzielczość 12 MP, z ulepszonym Face ID (większy kąt wykrywania), który umożliwi odblokowanie nawet smartfona leżącego na stole). Idąc dalej, iPhone 11 otrzyma baterię 3110 mAh, co stanowi niewielki wzrost w porównaniu z iPhone’em XR (2942 mAh). Urządzenie nie będzie miało funkcji 3D Touch i nie będzie obsługiwać Apple Pencil. Z tyłu znajdzie się podwójny system kamer 12 MP. Smartfon będzie posiadał obsługę zarówno Wi-Fi 6, jak i obustronne  ładowania bezprzewodowego. Wersje pamięci to 64/256/512 GB.
Możliwa specyfikacja techniczna iPhone'ów z 2019 roku Możliwa specyfikacja techniczna: (od lewej) iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 11 Pro (iPhone XI Pro) – jest to następca iPhone’a XS i będzie posiadał dokładnie ten sam ekran OLED co zeszłoroczny model. Podobnie jak iPhone 11, będzie posiadał układ A13, ulepszone Face ID, brak 3D Touch, przedni aparat 12 MP, obustronne ładowanie bezprzewodowe i Wi-Fi 6. To, co odróżnia go od modelu podstawowego, to 6 GB pamięci RAM, potrójna kamera tylnego aparatu  12 MP (standardowe + ultrawide + teleobiektyw), obsługa Apple Pencil i pamięć na dane zaczynająca się od od 128 GB (z dostępnymi 256/512 GB). iPhone 11 Pro będzie miał baterię o pojemności 3190 mAh, co stanowi ogromny wzrost w porównaniu z ogniwem 2658 mAh w iPhonie XS. Smartfon będzie kosztował tyle, co zeszłoroczny XS: od 999 USD. Mówi się, że będzie dostępny model z oszronionym wzorem szkła.
  • iPhone 11 Pro Max (iPhone XI Pro Max) – jest to następca iPhone’a XS Max, ma ten sam ekran, ale w tym roku będzie pozbawiony 3D Touch. Ma ten sam ulepszony Face ID jak inne modele iPhone’a 11, a także układ A13, przedni aparat 12 MP, obustronne ładowanie bezprzewodowe i wsparcie Wi-Fi 6.  Apple zastosuje ten sam układ tylnych kamer, obsługę Apple Pencil i ilość pamięci (6 GB RAM) co w mniejszym iPhonie 11 Pro. Ten model będzie miał najpotężniejszą baterię o pojemności 3500 mAh, co stanowi skok w porównaniu z ogniwem z 3174 mAh w zeszłorocznym odpowiedniku). Ilość pamięci na danych będzie taka jak w mniejszym modelu 11 Pro, a cena zacznie się od 1099 USD (tak jak w poprzednim roku).

Mówi się, że w tym roku Apple dołączy do wszystkich 3 urządzeń zasilacz o mocy 18 W z kablem Lighting. Jak wielokrotnie ssłyszeliśmy, obsługa sieci 5G pojawi się w iPhone’ach dopiero w 2020 roku.

źródło: GSM Arena