Apple wyjaśnia na filmach, jak działa karta Apple Card?

Choć karta Apple Card na razie nie jest dostępna w Polsce, warto obejrzeć tutoriale przedstawiające jak korzystać z nowego środka płatniczego firmy Apple.

Filmy instruktażowe Apple Card

Wraz uruchomieniem kart Apple Card wybranym użytkownikom w Stanach Zjednoczonych, firma Apple opublikowała serię filmików wideo szczegółowo prezentujących, w jaki sposób można korzystać z tej karty kredytowej. Filmy obejmują prawie każdy aspekt funkcjonowania karty, od wnioskowania i procesu konfiguracji karty, po sposób dokonywania płatności w sklepie lub w internecie, a także sposób, w jaki działają promocje czy cashback.

Filmów jest sporo, a póki co dla mieszkańców Polski mogą one stanowić jedynie materiał poglądowy i być swego rodzaju ciekawostką…

Jeśli kiedykolwiek wcześniej korzystałeś z tradycyjnej karty kredytowej lub płatności mobilnych Apple Pay, nie dowiesz się wielu nowych rzeczy. Jednak należy je potraktować jako ciekawostkę dla wyjątkowych aspektów tej karty.

Przeczytaj także: Apple stawia na nowe usługi, 2 z nich jesienią w Polsce!

Sprawdź poniższe filmy (ustawiłem je w kolejności od najciekawszego). Na przykład ten, pokazujący jak znaleźć numer karty, co jest nieco bardziej skomplikowane, gdy nie jest wydrukowany na samej fizycznej karcie kredytowej. Te informacje będą potrzebne na przykład do zakupów online dla sprzedawców detalicznych, którzy nie obsługują bezpośrednio Apple Pay.

Kolejny film pokazuje na przykład, jak sprawdzić wydatki w aplikacji Wallet, pokazującej ile pieniędzy wydano w czasie rzeczywistym. Można także przeglądać swoje wydatki w różnych miesiącach, a nawet w ramach poszczególnych kategorii wydatków.

Inne filmy przedstawiają sposób korzystania z codziennej gotówki (nazwa Daily Cach dla nagród związanych z kartą kredytową), sposoby dostosowywania i dokonywania płatności oraz uzyskiwania dostępu do usług wsparcia karty z poziomu aplikacji.

Może Cię zainteresować także:

Liczba użytkowników płatności mobilnych na świecie (2018-2020)

Program testowania karty Apple Card rozpoczął się dzisiaj w USA, a Apple twierdzi, że spodziewa się, że karta będzie dostępna dla wszystkich w USA pod koniec tego miesiąca.

Więcej o Apple Card znajdziesz na stronie: www.apple.com/apple-card.