Apple stawia na nowe usługi, 2 z nich jesienią w Polsce!

Apple zapowiedziało dzisiaj nowe usługi: Apple News+, Apple Card, Apple Arcade i Apple TV+. Te dwie ostatnie będą dostępne w Polsce już tej jesieni.

Nowe usługi Apple TV+, Apple Arcade, Apple Card, Apple News+

Podczas konferencji Apple Special Event 2019, która odbyła się w poniedziałek 25 marca 2019 r. Apple sypnęło nowymi usługami, z których większość oparta jest na modelu subskrypcji. Zaprezentowano też nowy produkt finansowy – kartę kredytową Apple Card, z mnóstwem atrakcji dla użytkowników.

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych nowości z dzisiejszego wydarzenia. Wśród nich Apple News+, Apple Card, Apple Arcade i Apple TV+. Mocna ekspansja Apple’a w obszary związane z prasą i telewizją, to kolejny krok firmy do budowania ogromnego źródła zysków – w końcu rozrywka nigdy się nie kończy.

Choć nie spodziewałem się, że większość z nowości będzie dostępnych w Polsce, to aż dwie, bo Apple Arcade o Apple TV+ pojawią się w naszym kraju już jesienią 2019 r. Podczas prezentacji dotyczącej Apple Pay i Apple Card, na mapie prezentującej kraje, w których jest najwięcej punktów akceptujących zbliżeniowe płatności mobilne, Polska znalazła się na drugim miejscu za Australią (99%) z wynikiem 95% – dla porównania USA znalazło się z wynikiem 70%.

Zacznijmy od usług, którymi będziemy mogli cieszyć się już tej jesieni!

TV+   Arcade   News+   Card

Oto film otwierający dzisiejszą konferencję:

https://youtu.be/b6d6iScjHpA

Apple TV+ (jesienią w Polsce)

Nowa usługa streamingowa Apple TV+ to między innymi oryginalne dzieła najciekawszych twórców. Znajdziemy na niej filmy i programy z każdego gatunku, tworzone specjalnie dla tego serwisu, które będzie można obejrzeć przez aplikację Apple TV. Aplikacja będzie dostępna na większość modeli Smart TV, nie tylko na urządzenia firmy Apple.

https://youtu.be/RrdbT4hpwBk

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/pl/apple-tv-plus.

Apple Arcade (jesienią w Polsce)

Ponad 100 nowych, fascynujących gier, które przełamują konwencje narracji i dizajnu.
Platforma Apple Arcade pojawi się w App Store już na jesieni.

Apple połączyło siły z najbardziej innowacyjnymi twórcami gier z całego świata, żeby kolejny raz przesunąć granice wyobraźni.  Współpracuje z wyjątkowymi artystami, pomagając projektować gry, o których zawsze marzyli.

Apple Arcade

Najważniejsze zalety Apple Arcade:

 • Jedna subskrypcja na wszystkie gry.
 • Żadnych reklam – żadnych dodatkowych kosztów w apkach.
 • Gry dostępne na wszystkich urządzeniach – przeskakuj z iPhone’a na iPada, Maca i Apple TV.
 • Dostęp do wszystkich gier offline – graj kiedy i gdzie tylko zechcesz.
 • Dostęp dla nawet sześciu członków rodziny.
 • Pełna  poufność Twoich danych.

Wsród wyróżnionych gier pojawiły się:

 • Where Cards Fall (Snowman | The Game Band): arcyciekawa narracyjna łamigłówka, a zarazem pasjonująca historia o dojrzewaniu. Nasza postać lawiruje między emocjonalnymi pułapkami okresu dojrzewania oraz dorosłego życia, budując własne ścieżki i pokonując przeszkody.
 • Tha Pathless (Annapurna Interactive | Giant Squid): w tej baśniowej przygodzie łowczyni i orzeł wspólnie eksplorują rozległą zalesioną wyspę, żeby zdjąć ciążącą na świecie klątwę. To widowiskowe połączenie scen akcji z ciekawą fabułą osadzoną w niesamowitej, onirycznej scenerii.
 • LEGO Brawls (LEGO | RED Games): w tej rozgrywającej się w uniwersum LEGO wieloosobowej nawalance klocki padają jak muchy. Gracze tworzą własne postaci, zespołowo budują maszyny i sterują nimi, tocząc spektakularne bitwy.
 • Hot Lava (Klei Entertainment): Nie. Dotykaj. Podłogi. To lawa! A więc biegaj, skacz, wspinaj się i surfuj – w pojedynkę lub z przyjaciółmi – w nostalgicznej grze, dzięki której znów poczujesz się jak dziecko.
 • Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm (Cornfox & Bros.): tocząca się 1000 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Oceanhorn rozgrywka w zupełnie nowym, fantastycznym świecie rycerzy i lochów wypełnionych skarbami. Zapierające dech efekty wizualne i nowe możliwości taktyczne podbiją serce każdego gracza.
 • Beyond a Steel Sky (Revolution Software): w tym niecierpliwie wyczekiwanym sequelu popularnej gry znajdziesz mnóstwo ekscytujących łamigłówek i wyrazistych postaci. Spróbuj zhakować miejski system AI w dystopijnej rzeczywistości Union City.

i wiele innych!

Zalety Apple Arcade
Zalety Apple Arcade

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/pl/apple-arcade.

Apple News+ (usługa dostępna w USA i Kanadzie)

Apple News+  czyli magazyn i usługa subskrypcji prasy cyfrowej w jednym jest częścią appki Apple News (niedostępnej w Polsce) i pozwoli na dostęp do czasopism i publikacji cyfrowych milionom użytkownikom Apple News. Zapewnia ona dostęp do ponad 300 czasopism i wielu popularnych publikacji cyfrowych za stałą miesięczną opłatą w wysokości 9,99 USD na miesiąc.

Apple News+

Apple wprowadza aplikację Apple News także na komputery Mac, dzięki czemu abonenci będą mogli czytać ich zawartość na dowolnym urządzeniu Apple. Nowa usługa Apple News+ oparta na subskrypcji,  będzie kosztować 9,99 USD miesięcznie w Stanach Zjednoczonych i 12,99 USD w Kanadzie. Dostępna będzie bezpłatna 30-dniowy okres próbny. Apple News+ będzie również dostępny dla wszystkich członków rodziny bez dodatkowych kosztów.

https://youtu.be/Im5c5WR9vMQ

Apple News+ będzie dostępny na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 12.2 lub nowszym i najnowszej wersji macOS Mojave.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/apple-news.

Apple Card (dosepne w USA)

Apple Card (Apple Wallet)

Apple Card to karta kredytowa Apple, która ma cechować prostota, przejrzystość i prywatność.
Opiera się na niesamowitej łatwości i bezpieczeństwie, które miliony ludzi kochają w Apple Pay.
I ma to być pierwsza karta, która faktycznie zachęca do płacenia, dzięki cashbackowi 3%, 2%, i 1% w zależności od sposobu płatności.

Dzięki Apple Card użytkownicy mogą kupować  za pomocą swojego iPhone’a lub skorzystać w dowolnym miejscu na świecie z zaprojektowanej przez Apple’a tytanowej karty kredytowej (fizycznej).

Usługa będzie na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych, a karta będzie wydawana we współpracy z Mastercardem i Goldman Sachs Bank USA.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/apple-card.

źródło: Apple