Apple stawia na nowe usługi, 2 z nich jesienią w Polsce!

Apple zapowiedziało dzisiaj nowe usługi: Apple News+, Apple Card, Apple Arcade i Apple TV+. Te dwie ostatnie będą dostępne w Polsce już tej jesieni.

Nowe usługi Apple TV+, Apple Arcade, Apple Card, Apple News+

Podczas konferencji Apple Special Event 2019, która odbyła się w poniedziałek 25 marca 2019 r. Apple sypnęło nowymi usługami, z których większość oparta jest na modelu subskrypcji. Zaprezentowano też nowy produkt finansowy – kartę kredytową Apple Card, z mnóstwem atrakcji dla użytkowników.

Poniżej znajdziesz opis najważniejszych nowości z dzisiejszego wydarzenia. Wśród nich Apple News+, Apple Card, Apple Arcade i Apple TV+. Mocna ekspansja Apple’a w obszary związane z prasą i telewizją, to kolejny krok firmy do budowania ogromnego źródła zysków – w końcu rozrywka nigdy się nie kończy.

Choć nie spodziewałem się, że większość z nowości będzie dostępnych w Polsce, to aż dwie, bo Apple Arcade o Apple TV+ pojawią się w naszym kraju już jesienią 2019 r. Podczas prezentacji dotyczącej Apple Pay i Apple Card, na mapie prezentującej kraje, w których jest najwięcej punktów akceptujących zbliżeniowe płatności mobilne, Polska znalazła się na drugim miejscu za Australią (99%) z wynikiem 95% – dla porównania USA znalazło się z wynikiem 70%.

Zacznijmy od usług, którymi będziemy mogli cieszyć się już tej jesieni!

TV+   Arcade   News+   Card

Oto film otwierający dzisiejszą konferencję:

Apple TV+ (jesienią w Polsce)

Nowa usługa streamingowa Apple TV+ to między innymi oryginalne dzieła najciekawszych twórców. Znajdziemy na niej filmy i programy z każdego gatunku, tworzone specjalnie dla tego serwisu, które będzie można obejrzeć przez aplikację Apple TV. Aplikacja będzie dostępna na większość modeli Smart TV, nie tylko na urządzenia firmy Apple.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/pl/apple-tv-plus.

Apple Arcade (jesienią w Polsce)

Ponad 100 nowych, fascynujących gier, które przełamują konwencje narracji i dizajnu.
Platforma Apple Arcade pojawi się w App Store już na jesieni.

Apple połączyło siły z najbardziej innowacyjnymi twórcami gier z całego świata, żeby kolejny raz przesunąć granice wyobraźni.  Współpracuje z wyjątkowymi artystami, pomagając projektować gry, o których zawsze marzyli.

Apple Arcade

Najważniejsze zalety Apple Arcade:

 • Jedna subskrypcja na wszystkie gry.
 • Żadnych reklam – żadnych dodatkowych kosztów w apkach.
 • Gry dostępne na wszystkich urządzeniach – przeskakuj z iPhone’a na iPada, Maca i Apple TV.
 • Dostęp do wszystkich gier offline – graj kiedy i gdzie tylko zechcesz.
 • Dostęp dla nawet sześciu członków rodziny.
 • Pełna  poufność Twoich danych.

Wsród wyróżnionych gier pojawiły się:

 • Where Cards Fall (Snowman | The Game Band): arcyciekawa narracyjna łamigłówka, a zarazem pasjonująca historia o dojrzewaniu. Nasza postać lawiruje między emocjonalnymi pułapkami okresu dojrzewania oraz dorosłego życia, budując własne ścieżki i pokonując przeszkody.
 • Tha Pathless (Annapurna Interactive | Giant Squid): w tej baśniowej przygodzie łowczyni i orzeł wspólnie eksplorują rozległą zalesioną wyspę, żeby zdjąć ciążącą na świecie klątwę. To widowiskowe połączenie scen akcji z ciekawą fabułą osadzoną w niesamowitej, onirycznej scenerii.
 • LEGO Brawls (LEGO | RED Games): w tej rozgrywającej się w uniwersum LEGO wieloosobowej nawalance klocki padają jak muchy. Gracze tworzą własne postaci, zespołowo budują maszyny i sterują nimi, tocząc spektakularne bitwy.
 • Hot Lava (Klei Entertainment): Nie. Dotykaj. Podłogi. To lawa! A więc biegaj, skacz, wspinaj się i surfuj – w pojedynkę lub z przyjaciółmi – w nostalgicznej grze, dzięki której znów poczujesz się jak dziecko.
 • Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm (Cornfox & Bros.): tocząca się 1000 lat przed wydarzeniami z pierwszej części Oceanhorn rozgrywka w zupełnie nowym, fantastycznym świecie rycerzy i lochów wypełnionych skarbami. Zapierające dech efekty wizualne i nowe możliwości taktyczne podbiją serce każdego gracza.
 • Beyond a Steel Sky (Revolution Software): w tym niecierpliwie wyczekiwanym sequelu popularnej gry znajdziesz mnóstwo ekscytujących łamigłówek i wyrazistych postaci. Spróbuj zhakować miejski system AI w dystopijnej rzeczywistości Union City.

i wiele innych!

Zalety Apple Arcade
Zalety Apple Arcade

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/pl/apple-arcade.

Apple News+ (usługa dostępna w USA i Kanadzie)

Apple News+  czyli magazyn i usługa subskrypcji prasy cyfrowej w jednym jest częścią appki Apple News (niedostępnej w Polsce) i pozwoli na dostęp do czasopism i publikacji cyfrowych milionom użytkownikom Apple News. Zapewnia ona dostęp do ponad 300 czasopism i wielu popularnych publikacji cyfrowych za stałą miesięczną opłatą w wysokości 9,99 USD na miesiąc.

Apple News+

Apple wprowadza aplikację Apple News także na komputery Mac, dzięki czemu abonenci będą mogli czytać ich zawartość na dowolnym urządzeniu Apple. Nowa usługa Apple News+ oparta na subskrypcji,  będzie kosztować 9,99 USD miesięcznie w Stanach Zjednoczonych i 12,99 USD w Kanadzie. Dostępna będzie bezpłatna 30-dniowy okres próbny. Apple News+ będzie również dostępny dla wszystkich członków rodziny bez dodatkowych kosztów.

Apple News+ będzie dostępny na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 12.2 lub nowszym i najnowszej wersji macOS Mojave.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/apple-news.

Apple Card (dosepne w USA)

Apple Card (Apple Wallet)

Apple Card to karta kredytowa Apple, która ma cechować prostota, przejrzystość i prywatność.
Opiera się na niesamowitej łatwości i bezpieczeństwie, które miliony ludzi kochają w Apple Pay.
I ma to być pierwsza karta, która faktycznie zachęca do płacenia, dzięki cashbackowi 3%, 2%, i 1% w zależności od sposobu płatności.

Dzięki Apple Card użytkownicy mogą kupować  za pomocą swojego iPhone’a lub skorzystać w dowolnym miejscu na świecie z zaprojektowanej przez Apple’a tytanowej karty kredytowej (fizycznej).

Usługa będzie na razie dostępna w Stanach Zjednoczonych, a karta będzie wydawana we współpracy z Mastercardem i Goldman Sachs Bank USA.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: apple.com/apple-card.

źródło: Apple