Michael Collins z Apollo 11 opowiada o lądowaniu na Księżycu w Google Doodle

Dokładnie 20 lipca 1969 roku pierwsi ludzie wylądowali na Księżycu, a w sobotę przypada 50. rocznica tego wielkiego kroku dla ludzkości – Google przygotowało z tej okazji specjalne Doodle.

Google Doodle (Apollo 11) 50. rocznica lądowania na Księżycu

Michael Collins był pilotem modułu dowodzenia Columbia i był sam na orbicie Księżyca, podczas gdy Neil Armstrong i Buzz Aldrin zeszli na powierzchnię w Apollo Lunar Module Eagle.

Astronauta jest narratorem krótkiego filmu opublikowanego na YouTubie, który zabiera widzów w podróż od startu na Księżyc i z powrotem na Ziemię. Zespół Doodle firmy Google „ściśle współpracował z NASA, aby zrozumieć tajniki misji i zapewnić możliwie najdokładniejszą relację”.

Z Doodle możemy dowiedzieć się o 400 000 ludzi, którzy pracowali nad projektem Apollo, komputerem pokładowym i „rolką do grilla”, która służyła do regulacji temperatury statku kosmicznego.

Ponad 4-minutowe wideo Apollo 11 z serii Google Doodle jest przeznaczone do oglądania na smartfonie, ale działa również na komputerze. Zapewnia wiedzę z pierwszej ręki, i w dodatku z piękną grafiką.

Przeczytaj także:

NASA otworzyło stację kontroli misji Apollo 11 z 1969 roku

Statyczna grafika Doodle przedstawia astronautę schodzącego z pojazdu kosmicznego, gdzie hełm od skafandra to pierwsze „o” w logo Google, podczas gdy Ziemia jest drugą literą „o”. Pulsujący przycisk „play” zaprasza użytkowników do oglądania poniższego wideo.

Google opublikowało także film „za kulisami” ze szkicami storyboardów i grafiką koncepcyjną:

źródło: 9TO5Google via Google Blog – “We did it”: Today’s Doodle for the 50th anniversary of the moon landing