Aplikacja „Google Fit” jest już dostępna na iPhone’a

Google wydało wersję swojej aplikacji mobilnej „Google Fit” na urządzenia z systemem iOS, która pozwala monitorować podstawowe funkcje zdrowotne.

Google Fit na urządzenia z systemem iOS

Apple oferuje możliwość monitorowania funkcji zdrowotnych za pomocą swoich produktów takich jak iPhone lub smartwatch Apple Watch, ale Google nie rezygnuje z rynku platformy iOS i udostępnia aplikacje mobilną Google Fit przeznaczoną dla właścicieli urządzeń z jabłkiem w logo.

Od dzisiaj appka Google Fit jest już dostępna na iOS-a i pozwala właścicielom iPhone’ów i Apple Watchów śledzić rytm serca czy aktywność fizyczną. ruchu. Aplikacja jest również dostępna na iPadzie. Aplikacje, które można połączyć z aplikacją Zdrowie Apple’a, w tym Nike Run Club, będzie można również synchronizować z Google Fit.

Google Fit współpracuje również z Apple Watch (a także smartwatchami z systemem Wear OS). Aplikację można pobrać bezpłatnie ze sklepu App Store (przycisk z linkiem do sklepu znajdziesz na dole tego wpisu). Choć większość właścicieli urządzeń Apple’a prawdopodobnie używa aplikacji Zdrowie do regularnego śledzenia swoich postępów, zawsze dobrze jest mieć inną opcję.

Przeczytaj także: Google Fit – platforma zdrowotna od Google’a

Oto kluczowe funkcji aplikacji Google Fit na iPhone’a:

  • Śledzenie treningów z telefonu lub zegarka: statystyki dotyczące biegów, spacerów i przejażdżek rowerowych. Google Fit używa czujników telefonu lub smartwatcha do rejestrowania tętna, prędkości, tempa, trasy i innych.
  • Monitorowanie celów: codzienne postępy rytmu serca i czas spędzany w ruchu.
  • Zliczanie każdego ruchu: aktywność fizyczna może pomóc Ci prowadzić zdrowsze życie, a dzięki Google Fit możesz śledzić wszystko w jednym miejscu, zbierając dane z różnych aplikacji firm trzecich i urządzeniami do ćwiczeń. Google Fit tworzy dziennik aktywności i zapewnia spersonalizowane cele, do których możesz dążyć.
  • Treningi: dostosowane porady i przydatne treningi, pozwalające osiągnąć cele wyznaczone w oparciu o Twoją aktywność.
  • Synchronizacja z ulubionymi aplikacjami i urządzeniami:  informacje z wielu ulubionych aplikacji i urządzeń, które są kompatybilne z aplikacją Zdrowie (Apple Health), między innymi: Lifesum, Runkeeper, Strava, MyFitnessPal, Headspace i inne.
  • Meldowanie się w dowolnym momencie, z dowolnego miejsca: historia aktywności w Google Fit i zintegrowanych aplikacjach w sekcji Journal.

Google Fit na iPhone'a (screen)

Pobierz aplikację Google Fit na urządzenia z systemami iOS lub Android, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Google Blog