Google Fit – platforma zdrowotna od Google’a

Dopiero co Apple zapowiedziało swoją aplikację Zdrowie, a już dowiadujemy się, że Google przygotowuje własna platformę zdrowotną Google Fit.

Google Fit

Forbes donosi, że nowa usługa Google fit zostanie ogłoszona na zbliżającej się konferencji Google I/O. Według raportu, Google Fit będzie przypominać HealthKit (aplikację zdrowie) Apple’a. Będzie zbierać zbiorcze dane z popularnych trackerów fitness i aplikacji związanych ze zdrowiem. Mówi się, że Google już zawarło partnerstwa z producentami urządzeń typu wearable (do noszenia).

Usługa ma pozwalać użytkownikowi na monitorowanie aktywności fizycznej, mierzenie stanu zdrowia oraz gromadzenie innych informacji związanych z kondycją fizyczną.

To nie jest pierwszy projekt Google’a związany z medycyną. W 2008 roku gigant wyszukiwarek uruchomił Google Health, usługę do osobistych danych medycznych. Usługa nie zyskała jednak dużej popularności i została usunięta.

Nie wiadomo, czy Google Fit zostanie wbudowane do kolejnej wersji Androida, czy też będzie uruchomiana jako samodzielna aplikacja. Na pewno jednak będzie powiązana z nową platformą Android Wear.

Google Android Wear

Apple stawia na własne urządzenia do noszenia – mówi się, że tzw. iWatch będzie posiadał czujniki fitness, do śledzenia zdrowia i kondycji fizycznej. Zegarek ma być ściśle zintegrowany z iOS 8.

Konferencja Google I / O odbędzie się w dniach 25 i 26 czerwca 2014 roku.

źródło: iDownloadblog