Zespół Brunettes Shoot Blondes gra na 20-instrumentowym fortepianie!

Członkowie ukraińskiego zespołu Brunettes Shoot Blondes przerobili fortepian na orkiestrę 20 różnych instrumentów muzycznych!

Pianino i zespół Brunettes Shoot Blondes

Stare fortepiany zawsze były jednym z najbardziej cenionych instrumentów muzycznych, zwłaszcza gdy są one odpowiedniej marki i są stare, Jeśli jednak nie działają, to mamy problem „Houston” – tak też brzmi tytuł utwory, w którym wykorzystano wyjątkowy fortepian. Ukraiński zespół Brunettes Shoot Blondes postanowił zrobić coś ze starego, zepsutego fortepianu a to co powstało to całkiem zaawansowany kombajn.

W tej chwili jest to sprzęt vintage z podpiętymi syntezatorami i automatyczną perkusją. Zespół przerobił bezużyteczny fortepian w hybrydową maszynę muzyczną z 20 instrumentami. Dzięki temu muzycy mogą grać na wszystkich zamontowanych instrumentach za pomocą różnych pedałów, dźwigni i urządzeń. Para muzyków używa tych różnych urządzeń do gry na instrumentach perkusyjnych, a nawet na wiolonczeli, skrzypcach i organach.

Brunettes Shoot Blondes to ukraiński zespół tworzący muzykę indie rock, a teraz także wyjątkowe multizadaniowe instrumenty muzyczne, które w dodatku działają i pięknie grają!

Przeczytaj także: 40 lat przemysłu muzycznego na jednym wykresie (1977-2017)

Obejrzyj poniższy film, aby zobaczyć, jak grają na swoim fortepianie z 20 instrumentami:

Brunettes Shoot Blondes brali udział w eliminacjach do Eurowizji na Ukrainie, ale niestety nie przeszli dalej. Założę się, że dzięki swojej pomysłowości i talentowi ie potrzebują tego konkursu, żeby zdobyć posłuch na całym świecie.

Zespół ma wystąpić także w Polsce, ale ze względu na utrudnioną logistykę, fortepian nie wyruszy z nimi w trasę koncertową – szkoda…

Poniżej inne zdjęcie tego wyjątkowego instrumentu:

Fortepian zespołu

W skład fortepianu wchodzi 20 różnych instrumentów (łącznie z fortepianem): kalimba, ksylofon, organy, melodyka, dwie pary skrzypiec, wiolonczela, metalofon, bęben, hi-hat, tamburyn, dwa talerze crash, kastaniety, dzwonki (jingle bells), drzewo rurowe, grzechotka (shaker), trójkąt oraz krowi dzwonek (cowbell).