Gra mobilna „Blackbox” – łamigłówki, które Cię zachwycą

Niezwykle pomysłowa łamigłówka „Blackbox” wymaga czegoś więcej niż tylko inteligencji. Ta nowatorska gra zmienia potoczne wyobrażenie tego, czym są zagadki i jak je rozwiązywać.

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej „Blackbox”

Nie ma w nich za dużo stukania i przesuwania, brak też elementów, którymi można manipulować. Tych kilka obiektów widocznych na ekranie wymaga jedynie minimalnej interakcji.

Zaskakujące jest to, że różne etapy wymagają majstrowania przy iPhonie: obranie go, umieszczanie na biurku, mówienie do głośnika, a nawet zmieniania jasności wyświetlacza.

Niektóre z nich rozwiążesz dzięki niejednoznacznym podpowiedziom dostępnym w grze. Inne rozwikłasz eksperymentując (na przykład uruchamiając appke co godzinę). Gdy już to zrobisz, przekonasz się, że momenty olśnienia są wówczas o wiele bardziej satysfakcjonujące.

Chociaż część wyzwań może spowodować niezły zamęt w głowie, Blackbox został zaprojektowany tak, aby zmniejszyć ryzyko utknięcia na dobre. Kolejność rozwiązywania zagadek jest dowolna, więc gdy jedna z nich da Ci w kość, zajmij się inną. Gdy zachodzi taka potrzeba, zaawansowany system, wyświetla wskazówki, w typowy dla tej gry subtelny i zabawny sposób.

Blackbox świetnie radzi sobie również z obsługą funkcji VoiceOver, dostępnej w iPhone’ach. Włącz ją, a podpowiedzi nie tylko wyświetlą się na ekranie, ale także zostaną odczytane, co samo w sobie jest zabawne i ciekawe. Bez względu na to, jak daleko zajdziesz w tej wyjątkowej zabawie, możesz mieć pewność, że ten tytuł dostarczy Ci naprawdę niezapomnianych wrażeń.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Może Cię także zainteresować:

„GNOG” zamienia zwykłe łamigłówki w zabawne dioramy

źródło: App Store Polska