„GNOG” zamienia zwykłe łamigłówki w zabawne dioramy

Zabawna gra logiczna zatytułowana „GNOG” to krótka rozrywka, którą ukończysz w około dwie godziny, ale to wystarczająco, żeby dobrze się bawić.

GNOG – gra mobilna (puzzle)

Gry logiczne są bardzo popularne, szczególnie na smartfonach w wersji mobilnej. Jeszcze lepiej jeśli nie trzeba nad nią zbyt długo siedzieć – takim tytułem jest właśnie „Gnog”. Nie ma w niej skomplikowanego tutoriala ani reguł, tylko pudełko, w którym ponosisz różne przedmioty, aby znaleźć rozwiązanie zagadki.

Ciekawa mechanika, fizyczność i oprawa graficzna gry są największą zaletą „Gnoga” i dużą częścią doświadczenia, być może dlatego niektóre z najbardziej udanych cyfrowych puzzli są tworzone na urządzeniach z interfejsem dotykowym.

„GNOG” to gra stworzona przez studio KoOp. Pierwotnie została wydany na PS4 w zeszłym roku, a następnie przeniesiony na urządzenia z systemem iOS, a niedawno pojawiła się na PC. Rozgrywka polega na tym, że zagadką jest dosłowna postać, z których każda ma dziwne twarze i mają dużo osobowości. Wewnątrz każdego pudełka znajduje się diorama ze sceną, która czyni te łamigłówki małymi przygodowymi grami.

Przeczytaj także: Rainbow to nowa gra mobilna, w której sterujesz brwiami ?

Na jednym z poziomów znajdziemy statek kosmiczny, który został uszkodzony, podczas gdy wewnątrz znajduje się dwuosobowa załoga pracująca nad jego naprawą. Układanki pomogą ci rozwiązać różne uszkodzone części na zewnątrz statku, a także odzyskać powietrze i żywność, zanim w końcu silnik zostanie naprawiony i pomożesz mapować układ słoneczny.

Zrzut ekranu z gry GNOG

To właśnie ten aspekt sprawia, że ​​„GNOG” jest tak interesujący, jak gra w łamigłówki. Choć różni się od układanek tym, że jest w nim spory element zabawy. Prosta gra z przyciskami i pokrętłami na każdym poziomie przynosi nową rozrywkę. Jedno pudełko układanki działa jak syntezator muzyczny, w którym każdy przycisk i pokrętło wpływa na ścieżkę dźwiękową poziomu, zmieniając wysokość tonu lub dodając nowe nuty i efekty. Zasadniczo jesteś w stanie tworzyć własną muzykę.

Gra nie jest trudna do przejścia, ale jest tak urocza i ciekawie zrobiona, że czyni każde z wyzwań inne i bardzo relaksuje w te upalne dni. Grę możesz pobrać na komputery z systemem Windows lub macOS (w cenie 35,99 zł), Playstation 4 961 zł) lub na iPhone’a i iPada w cenie 23,99 zł.

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródła: The Verge via KOOP