Jak mógłby wyglądać składany iPhone Fold? – pierwszy koncept już jest…

Czy składany smartfon ma sens? Bez względu na odpowiedź, Samsung widzi w tym jakąś logikę, ja nie widzę i mam nadzieję, że Apple pójdzie inną drogą.

Koncepcja składanego iPhone'a Fold

W środę Samsung zaprezentował między innymi długo wyczekiwanego Samsunga Galaxy Fold, który jest pierwszym składanym smartfonem z elastycznym ekranem i chyba pierwszym innowacyjnym smartfonem, który wywołuje mieszane uczucia.

Są tacy, którzy widzą w tym projektowym „potworku” przyszłość, owszem, ale nie w takiej formie. Niemniej już pojawiają się pierwsze koncepcje wideo, które przedstawiają jak mógłby wyglądać składany iPhone. Błagam NIE!

Czy składane smartfony, będące ni to smartfonem, ni to bezużytecznym tabletem będą na topie w najbliższej przyszłości? Jestem bardzo sceptyczny do tego pomysłu, ale Samsung najwyraźniej tak uważa lub chce pokazać że technologicznie coś tam sobie wymyśla – niestety póki co coś bezużytecznego…

Samsung oficjalnie zaprezentował swój długi składany smartfon Galaxy Fold o dziwacznych proporcjach ekranu. Składany wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala i wyświetlacz o przekątnej 4,6 cala są niezaprzeczalnie intrygujące. Wciąż jednak nie wiadomo, czy Galaxy Fold zainicjuje nową falę innowacji na rynku smartfonów, czy po prostu będzie śmieszną nowością a’la Google Glass?

Czy tak mógłby wyglądać iPhone X Fold?

Na pewno nie pod taką nazwą i nie będzie tak wierną kopią Galaxy Folda!

Składany iPhone z wirtualną klawiaturą (koncepcja)
Składany iPhone z wirtualną klawiaturą (koncepcja)

Oczywiście, Galaxy Fold skłoniło niektórych ekspertów do chwalenia Samsunga za innowacje, jednocześnie wypominając Apple za bycie nudnym. Co ciekawe, Apple, wierzcie lub nie, opublikowało patenty dotyczące składanych projektów iPhone’a. Co więcej, analityk Bank of America w zeszłym roku powiedział, że Apple pracuje nad składanym iPhone’em, który może zostać wydany już w 2020 roku.

Cóż, nie zastanawiajmy się lepiej nad  za długo… Poniższa koncepcja została zaprojektowana przez Roya Gilsinga dla Foldable.news, a wideo zostało zrobione przez Rana Avniego dla ConceptsiPhone. Wideo przedstawia jak mógłby wyglądać składany iPhone… Na „obrazku” wiele rozwiązań, podobnie jak w Glaxy Fold” wygląda ciekawie i ambitnie, choć na razie niektóre z nich wydają się mało realne – i może dobrze?

Na szczęście nie ma nic złego w obejrzeniu ładnego wideo z ładnym projektem, więc można sobie popatrzeć – mam nadzieję, że nie będziemy korzystali z takich „smartpotworków”.

źródło: BGR via Foldable News – Could this be Apple’s answer to the Samsung foldable phone?