Etui MaXhosa kosztują niemało, mam nadzieję że koraliki nie odpadają…

Najnowsze stylowe etui na iPhone’a od MaXhosa kosztują około 600 zł, ale projektanci przekonują, że to akcesorium jest warte swojej ceny.

Etui Maxhosa by Laduma na iPhone'a
Etui Maxhosa by Laduma na iPhone’a

Południowoafrykańskie etui MaXhosa by Laduma na iPhone’y kosztują 2200 randów (czyli ok. 615 zł). Firma odzieżowa znana jest na całym świeci, a teraz zaczęła produkować pokrowce na telefony.

MaXhosa współpracowała z lokalnym projektantem paciorków Vukile Batyi, aby stworzyć etui z kultowymi wzorami marki Xhosa. Jednak nie każdy będzie chciał wydać tak dużą sumę na etui…Ale marka twierdzi, że materiały i jakość wykonania warte są tej ceny,

Laduma Ngxokolo, który założył kultową i uznawaną na całym świecie markę MaXhosa by Laduma, zawsze miał spore ambicje. W ostatnich miesiącach wprowadził na rynek dywany, współpracował z Magnum,  oraz w zakresie odzieży z nagradzanym artystą hip-hopowym Rickym Rickiem i lokalną marką luksusową Okapi.

Obecnie wprowadził etui na iPhone’y, odzwierciedlające fascynację kulturą Isihoshy, które zaprojektował projektant paciorków Vukile Batyi. MaXhosa powiedziała dla Business Insider, że eksperymentowali z etui, które narodziły się jako sposób na przeniesienie kultury do czasów współczesnych poprzez połączenie starego i nowego.

Przeczytaj również: Etui Smart Battery Case do iPhone’a XR, XS oraz XS Max

MaXhosa twierdzi, że cena odzwierciedla wyjątkowe rzemiosło i trwałość produktu. Ngxokolo znany jest z braku kompromisów, jeśli chodzi o jakość swoich produktów. Wspomina, że przy produkcji tego akcesorium musiał zmieniać dostawców w kółko, ponieważ nie mogli spełnić jego oczekiwań co do jakości i poziomu rzemiosła. Mam tylko nadzieję, że paciorki nie odpadają!

Etui Maxhosa by Laduma (zbliżenie)
Etui Maxhosa by Laduma (z paciorków i drewna orzechowego)

Etui na iPhone’a wykonane są z drewna orzechowego i miękkiego termoplastycznego poliuretanu (TPU), dzięki czemu krawędź jest odporna na olej, tłuszcz i ścieranie. Koraliki pochodzą z Durbanu, a następnie obrobione i umieszczone zostały w fabryce MaXhosa, gdzie również są montowane walizki.

Proces tworzenia tych akcesoriów jest dziełem sztuki, ponieważ każdy koralik został starannie dobrany, a następnie ułożony w nasz wzór – czytamy na stronie domu modowego Maxhosa.. Podobno cały proces zajmuje średnio cały dzień.

Zobacz całą kolekcję pokrowców na w sklepie internetowym producenta. Etui występują w wariantach dla modeli iPhone’a 6,7, i 8 (także w wersji Plus) oraz dla iPhone’ów X oraz XS.

źródło: Business Insider