Użyj telefonu jako kontrolera VR z appką VRidge!

Deweloper oprogramowania do streamingu PC VR RiftCat wydał nowy produkt – Kontroler VRidge.

Kontroler VRidge

Budżetowe rozwiązanie, które pozwala na sterowanie rąk w SteamVR poprzez użycie smartfona. Aktualizacja VRidge 2.3 wprowadza kilka nowych funkcji będących wielkim krokiem w kierunku obniżenia kosztów zabawy z technologią wirtualnej rzeczywistości.

VRidge Controller pozwala wykorzystać smartfona jako kontrolera wirtualnej rzeczywistości poprzez użycie danych z wbudowanych sensorów. Dzięki Kontrolerowi VRidge, granie w gry takie jak Beat Saber, Fallout VR czy Doom VFR stanie się znacznie tańsze. Aby skorzystać z programu należy jedynie podłączyć kontroler w tej samej sieci Wi-Fi co urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją mobilną Kontroler VRidge.

Przeczytaj także: „Angry Birds VR” – czyli za chwilę wszyscy będziemy grać w wirtualnej rzeczywistości

Appka pozwala na wykorzystanie do dwóch telefonów na raz, aby używać obu rąk w tej samej chwili. Jest ona także kompatybilna z innymi urządzeniami do śledzenia, np. Kontrolerem Daydream dostarczonym z hełmem Lenovo Mirage Solo czy nowo dodaną integracją Xbox.

Kontroler VRidge

Aplikacja jest częścią większej aktualizacji zwanej „Aktualizacją śledzenia”. Wersja VRidge 2.3 wprowadza nowe metody śledzenia w wirtualnej rzeczywistości pozwalające na wykorzystanie kontrolera Xbox lub myszki z klawiaturą do emulacji kontrolerów VR w SteamVR.

Kontroler VRidge jest dostępny na Androida w sklepie Google Play w cenie 21,99 zł (4,99 dolara). Wymaga on aplikacji VRidge do działania:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa