Kategoria „Nagrodzone Oscarem” w serwisie Netflix

W serwisie Netflix pojawiła się nowa kategoria „Nagrodzone Oscarem” z dostępnymi filmami do obejrzenia, które były nominowane lub otrzymały już kiedyś Oscara.

Kategoria „Nagrodzone Oscarem” w serwisie Netflix

Kategoria „Nagrodzone Oscarem” (oryg. Celebrate the Oscars) zawiera dostępne w serwisie Netflix filmy, które były kiedyś nominowane do Oscara lub zdobyły tę prestiżową nagrodę w różnych kategoriach. Wśród 36 dostępnych w Polsce tytułów (w innych krajach do 70), znajdują się także te nominowane do 91. Nagród Akademii i zostały wyprodukowane przez Netfliksa np. „Roma”, która zdobyła aż 10 nominacji!

Transmisja na żywo z rozdania Oscarów 2019 będzie emitowana w Polsce tylko przez Canal+ i będzie ją można oglądać w nocy z 24 na 25 lutego 2019 roku.

Kategoria „Nagrodzone Oscarem” w serwisie Netflix będzie dostępna przez cały rok i jej zawartość może się z czasem zmieniać. Filmy można sortować po dacie produkcji, alfabetycznie oraz według trafności do gustów danego użytkownika.

Wśród tytułów w nowej sekcji znajdują się takie pozycje jak: RomaBallada o Busterze Scruggsie, Władca Pierścieni, Lektor, Uwierz w ducha, Preludium wojny, Pożegnanie z Afryką, Birdman, Zjawa, Moonlight czy America Beauty.

Wybrane tytuły oscarowe w serwisie Netflix
Kategoria „Nagrodzone Oscarem” w serwisie Netflix (wybrane tytuły)

Wszystkie tytuły znajdziesz na stronie:netflix.com/CelebrateTheOscars.

źródło: Netflix Polska via Business Insider