Energizer wyda dziwne, choć intrygujące smartfony…

Firma Energizer Mobile zapowiedziała, że robi telefony z wyskakującymi kamerami typu pop-up, bateriami o pojemności 18 000 mAh i składanymi wyświetlaczami.

Smartfony Energizer (2019)
Smartfony Energizer (2019)

Wyglądające jak gigantyczne baterie smartfony formy Energizer, nie są niczym zaskakującym. Firma ujawnia w tym roku 26 nowych modeli na Mobile World Congress, z flagowymi funkcjami, takimi jak: kamery typu pop-up, ogromną baterią o pojemności 18 000 mAh i składanym wyświetlacz.

I zanim pomyślisz, że każdy smartfon ma wszystkie te funkcje, wiedz że są one dodane do oddzielnych modeli – chociaż telefon ze wszystkimi trzema tymi funkcjami naprawdę byłby wart zobaczenia. W rzeczywistości wyskakujące kamery w tych modelach sprawiają, że telefony wyglądają jak gigantyczne baterie, co jest odpowiednie dla tej marki, która znana jest przecież z produkcji baterii paluszków.

Przeczytaj również: Smartfon Energizer Power Max P600S wygląda jak LG V30

Według 9to5Google, telefony będą częścią czterech linii: Power Max, Ultimate, Energy i Hardcase. Większość z 26 nowych modeli będzie telefonami z podstawowymi funkcjami, będącymi częścią linii Energy i Hardcase. Linia Power Max będzie zawierać model z baterią o pojemności 18 000 mAh – warto zaznaczyć, ze to największa bateria jaką kiedykolwiek zamontowano w telefonie. A następnie model o pojemności 16 000 mAh Power Max P16K Pro Energizer. Telefony w linii Ultimate będą miały zarówno funkcje takie jak wyskakujący aparat i ekrany z łezkami.

Energizer U630s POP
Energizer U630s POP

Choć niewiele jeszcze wiemy o specyfikacjach wszystkich telefonów, wiemy kilka szczegółów na temat telefonów Ultimate, tym bardziej tych premium. Serwis GSM Arena informuje, że modele Energizer Ultimate U620S Pop i U630S Pop działają odpowiednio na chipsetach P70 i P22 MediaTek Helio. Oba mają podwójne kamery w wyskakującym mechanizmie: aparat główny 16 MP i czujnik głębokości 2 MP. U620S Pop ma trzy kamery z tyłu (16 MP, 5 MP i 2 MP) z 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci. Zostanie wydany w lipcu 2019 roku, a U630S Pop ma 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci i pojawi się w czerwcu br.

Chociaż nie mamy zdjęć tego, jak wygląda model baterii 18 000 mAh lub składanego smartfonu, domyślam się, że składany smartfon najprawdopodobniej będzie urządzeniem o nieporęcznym wyglądzie, podobnym do Royole’a „uroczo strasznego” Flexpai, niż czymś podobnym do przewidywanego składanego telefonu Samsunga.

Energizer (od lewej): U650S, U620S, U570S
Energizer (od lewej): U650S, U620S, U570S

Telefony są produkowane przez francuską firmę Avenir Telecom, która od lat sprzedaje telefony o niskim standardzie na licencji Energizer. Niemniej jednak, jeśli nieznana marka, taka jak Avenir, może pokazywać na całym świecie telefony z wyskakującymi kamerami, to dużo mówi o tym, gdzie jesteśmy pod względem innowacyjności telefonów.

Więcej dowiemy się, kiedy Energizer zadebiutuje w telefonami na targach MWC 2019, które rozpoczynają się 25 lutego.

źródło: The Verge