Asystent Google także na stronie mobilnej wyszukiwarki

Ikona Asystenta Google’a zaczęła pojawić się na stronie mobilnej wyszukiwarki Google (w tym polskiej), a czy od wtorku Asystent będzie dostępny także w Polsce?

Ikona Asystenta Google w wyszukiwarce mobilnej Google

Asystent Google jest wszędzie, no prawie wszędzie jeśli mówimy o urządzeniach. Na telefonie, tablecie, inteligentnym głośniku, smartwatchu, w samochodzie, telewizorze, a nawet w piekarniku.

Teraz także na telefonie jest możliwość wywołania Asystenta Google’a, od powiedzenia „OK, Google”, po stuknięcie i przytrzymanie przycisku głównego lub użycie ikony na pasku wyszukiwania Google’a. Teraz można także otworzyć Asystenta na stronie głównej wyszukiwarki Google.com i Google.pl w urządzeniach mobilnych.

Nowa ikona asystenta głosowego (cztery kolorowe kółka różnej wielkości: niebieskie, zielone, czerwone, żółte) znajduje się w prawym górnym rogu, obok listy aplikacji i dzwonka powiadomień. Stuknięcie tego przycisku uruchamia Asystenta w telefonie. Po raz pierwszy informacje o tej ikonie pojawiły się w listopadzie zeszłego roku, ale wtedy niewiele osób mogło to zweryfikować. Teraz ikona zaczęła pojawiać się na większej liczbie urządzeń Google Pixel 2 XL oraz innych smartfonach z Androidem, ale nie na innych modelach smartfonów i tabletów.

Przeczytaj również: Asystent Google otrzyma wsparcie dla 30 dodatkowych języków

Póki co ciężko powiedzieć, czy ikona jest też widoczna jeśli ktoś nie ma zainstalowanej lub wbudowanej aplikacji mobilnej Google Assistant  i czy może pojawiać się np. na iPhone’ach bez zainstalowanej aplikacji, starszych telefonach lub tabletów z Androidem, urządzeń nieobsługujących standardu GMS. To prawda, że ​​przeglądarkowa wersja Asystenta Google nie byłaby w stanie zrobić wszystkiego, co potrafi preinstalowana aplikacja mobilna, ale może odpowiadać na zapytania, sprawdzać pogodę i tak dalej.

Powyższe dywagacje są jedynie przypuszczeniami, ponieważ nie dotarłem do nikogo, kto mógłby podzielić się informacjami, jak działa ta wersja Asystenta.

Nasz czytelnik Paweł podesłał zrzuty ekranu z Samsunga Galaxy S8+, z polskiej strony wyszukiwarki google.pl. Jak donosi póki co sam Asystent nie jest u niego obsługiwany, a po kliknięciu w ikonę na stronę głównej google.com wyświetla się komunikat o nieobsługiwanym języku, ale w najbliższy wtorek może się to zmienić!

Zrzuty ekranu z Samsunga Galaxy S8+ (ikona Asystenta Google)
Zrzuty ekranu z Samsunga Galaxy S8+ (ikona Asystenta Google)

Przypomnijmy, że we wtorek 15 stycznia 2019 r. o godzinie 19.00 Google ma zapowiedzieć uruchomienie Asystenta Google w Polsce, gdy tylko będą znane szczegóły podzielę się z Wami informacjami.

źródło: Android Police, zrzuty ekranu od Pawła (dzięki!)