Asystent Google otrzyma wsparcie dla 30 dodatkowych języków

Asystent Google stanie się wielojęzycznym narzędziem jeszcze w tym roku i zintegruje się jeszcze głębiej ze smartfonem oraz siecią komórkową.

Hey Google - Asystent Google - wielojęzyczny w 2018 roku

Fakt, że Google zaplanowało dużą rozbudowę dla swojego asystenta głosowego w 2018 roku, został po raz pierwszy ujawniony w zeszłym tygodniu. Wczoraj firma oficjalnie ogłosiła, że ​​Asystent będzie mówił w ponad 30 językach jeszcze w tym roku. Obecnie wspieranych jest tylko 8 języków. Dodanie nowych sprawi, że Asystent Google będzie działał na 95% wszystkich kompatybilnych smartfonach z systemem Android na całym świecie.

Pierwszymi nowymi językami będą: duński, holenderski, hindi, indonezyjski, norweski, szwedzki i tajski, a więcej pojawi się w kolejnym etapie wdrożenia – możemy mieć nadzieję, że w drugiej grupie znajdzie się także język polski. Asystent Google będzie obsługiwał nowe lokalizacje zarówno na urządzeniach z systemem Android jak i iOS.

Asystent Google stanie się wielojęzyczny jeszcze w tym roku i ​będziemy mogli rozmawiać z nim w wielu językach, bez potrzeby każdorazowej zmiany ustawień. Ta funkcja będzie najpierw dostępna w języku angielskim, francuskim i niemieckim, obsługa większej liczby pojawi się z czasem.

Google współpracuje także z producentami telefonów, aby mogli tworzyć głębsze integracje między Asystentem a funkcjami urządzenia i rozwijać integrację ze sprzętowymi układami AI. Można spodziewać się takich integracji w urządzeniach od LG, Sony i Xiaomi.

Co ciekawe, Google ma podobny program dla operatorów komórkowych, więc w przyszłości zapytasz Asystenta o swój plan, dodasz nowe usługi (takie jak międzynarodowy roaming danych) za pomocą interfejsu konwersacyjnego, a nawet uzyskasz wsparcie od swojego operatora w ten sposób. Sprint, Koodo, Telus i Vodafone już opracowują takie integracje, a wkrótce dojdą kolejni partnerzy.

W następnym tygodniu Asystent stanie się jeszcze mądrzejszy, wspierając procedury i przypomnienia związane z lokalizacją. Procedury pomagają wykonać wiele zadań za pomocą tylko jednego polecenia. Na początku sześć procedur będzie dostępnych w Stanach Zjednoczonych, które pomogą Ci rano wstać, dojechać do pracy i z powrotem oraz wesprze wieczorem w domu. Jeśli powiesz „Hej, Google, jestem w domu”, Asystent może włączyć światła, udostępnić przypomnienia w domu, odtwarzać ulubioną muzykę, a nawet więcej.

Przypomnienia o lokalizacji są wysyłane do Asystenta na głośniku Google’a, były już obsługiwane na telefonach. Wystarczy poprosić Asystenta przez domowy głośnik Google Home, aby przypomniał o kupieniu mleka w sklepie spożywczym, a kiedy tam dotrzesz, pojawi się przypomnienie od Asystenta w telefonie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: assistant.google.com

źródło: Google Blog – The Google Assistant is going global