Projekt iPhone’a X2 wygląda nieźle, ale Apple nigdy nie zrobi rozsuwanego iPhone’a!

Projektanci prześcigają się w zaprojektowaniu najlepszej koncepcji z jak najmniejszym „notchem” oraz czteroelementową kamerą – jednak to inżynierowie muszą włożyć więcej wysiłku, żeby pozbyć się paskudnego wycięcia.

Koncepcja iPhone'a X2 (fot. ConceptsiPhone)
fot. ConceptsiPhone

Oto jeden ze sposobów, w jaki Apple na pewno nie zrezygnuje z uciążliwego estetycznie wycięcia (czyli tzw. notcha). projektanci z ConceptsiPhone przygotowali własną wizualizację iPhone’a X2, w którym większość elementu systemu Face ID ukryli pod wysuwanym elementem! Takiego mechanizmu w iPhonie na pewno nie zobaczymy.

Na uwagę zasługuje jednak rozwiązanie czteroelementowej tylnej kamery, która prezentuje się znacznie lepiej niż koncepcja iPhone’a 11, o której pisałem w zeszłym tygodniu.

Poniższe koncepty graficzne zaprojektował Ran Avini. Sposób w jaki pozbył się wycięcia nie jest rewolucyjny i genialny, ponieważ dodając wysuwaną kamerę sprawił, że projekt urządzenia wraca do znanych nam już urządzeń z wysuwanymi elementami… Xiaomi faktycznie zaimplementowało już taki pomysł w swoim najnowszym flagowym telefonie Xiaomi Mi MIX 3, jednak szczerze wątpię aby Apple zrobiło tak samo i mam wielką nadzieję, że nie pójdzie tą drogą.

Największym problemem związanym z dodawaniem wysuwanego aparatu do iPhone’a jest to, że części ruchome z czasem się luzują, są nieestetyczne i są pójściem na skróty – i aż się dziwię, że to piszę ale już wole notcha! Apple od lat próbuje wyeliminować wszystkie ruchome i mechaniczne elementy z projektów swoich urządzeń, więc byłbym w szoku, gdyby zrobiło taki ruch zamiast wymyśleć lepszą technologię kamer w przyszłości.

Inne funkcje w koncepcji Aviniego obejmują aparat z czterema soczewkami, który robi zdjęcia 24 MP oraz zdjęcia 3D. Touch ID zostało również dodany z tyłu iPhone’a za logo Apple’a. Bądźmy jednak pewni, że żadna z tych funkcji nie trafi do modeli z 2019 roku.

Wciąż jest wystarczająco wcześnie, aby plotki na temat iPhone’ów z 2019 roku mogły być prawdziwe. Tegoroczne nowe modele będą prawdopodobnie znacznie mniej wymyślne niż ta koncepcja. Nowe funkcje będą najprawdopodobniej obejmować USB-C, tylną kamerę z trzema obiektywami, procesor A13, mniejsze wycięcie dla Face ID i kilka innych wewnętrznych ulepszeń.

Koncepcja iPhone'a X2 z przodu i z tyłu
Koncepcja iPhone’a X2 z przodu i z tyłu (fot. ConceptsiPhone)

Może Cie zainteresować także:

„Kamera wyspowa” może zastąpić tzw. „notcha”

źródło: Cult of Mac