Amerykanie streamowali ponad 900 mld piosenek w 2018 roku

Muzyczne serwisy streamingowe są coraz bardziej popularne na całym świecie, a częstotliwość korzystania z nich stale rośnie!

Liczba odtwarzanych utworów w serwisach streamingowych (audio+wideo) w USA w latach 2013-2018
Liczba odtwarzanych utworów w serwisach streamingowych (audio+wideo) w USA w latach 2013-2018

Według raportu Nielsena za 2018 rok, Amerykanie odtworzyli w zeszłym roku ponad 900 miliardów (!) piosenek w wersji audio i wideo. Odtworzenia audio na żądanie wyniosły około 611 miliardów utworów – oznacza to wzrost o 49 proc. Tak duże wzrosty spowodowane są oczywiście stale rosnącą popularnością muzycznych usług streamingowych opartych na subskrypcji, takich jak Spotify i Apple Music.

Jak pokazuje powyższy wykres, liczba utworów przesyłanych strumieniowo online zwiększyła się ponad ośmiokrotnie w latach 2013-2018. Transmisje strumieniowe na urządzeniach mobilnych i nie tylko, zarówno te darmowe jak i oparte na subskrypcji, stanowią obecnie 65 proc. przychodów z muzyki w Stanach Zjednoczonych i od dawna zastępują płyty CD i pliki mp3 do pobrania, stanowiąc najpopularniejszy sposobów słuchania muzyki.

Co ciekawe, wykres ilustruje także zmianę w strumieniowaniu muzyki, ponieważ coraz więcej osób zaczyna korzystać z płatnych usług przesyłania strumieniowego zamiast bezpłatnych usług przesyłania strumieniowego wideo, takich jak YouTube.

Platformy wideo stanowiły większy udział w konsumpcji streamingu muzyki do 2015 roku.  W ubiegłym roku strumieniowanie audio stanowiło ponad dwie trzecie wszystkich streamingowanych utworów (audio+wideo).

Może Cie również zainteresować:

Wzrosty i upadki sprzedaży muzyki na płytach kompaktowych CD

źródło: Statista – The Unstoppable Rise of Music Streaming