Google One dostępne już w Polsce, sprawdź ceny za pakiety!

Google uruchomiło w Polsce swoją usługę miejsca w chmurze Google One, służącego do przechowywania i udostępniania plików online – zobacz ile kosztują konkretne pakiety.

Chmura Google One

Google od lat zapewnia prosty i bezpieczny sposób tworzenia, przechowywania i udostępniania plików online, między innymi udostępniając każdemu użytkownikowi konta Google 15 GB bezpłatnej przestrzeni na Dysku Google.

Jednak pojawiające się nowe formaty plików, takie jak filmy w jakości 4K czy fotografie o dużej rozdzielczości spowodowały, że ludzie zaczęli przechowywać jeszcze więcej danych niż wcześniej, a tym samym zwiększyło się zapotrzebowanie na ilość przestrzeni dla tych plików.

W odpowiedzi na te zmiany gigant udostępnił płatną usługę Google One, dzięki której możesz otrzymać większą ilość miejsca na dane, a także możliwość kontaktu z ekspertami Google i inne korzyści, którymi można dzielić się z bliskimi. Od teraz jest ona dostępna również w Polsce w cenie od 8,99 zł miesięcznie za 100 GB przestrzeni dyskowej w chmurze.

Przeczytaj także: Aplikacja mobilna Google One jest już w sklepie Google Play

Google One zapewnia więcej miejsca w usługach Drive, Gmail i Zdjęcia Google. Standardowy pakiet obejmuje 15 GB miejsca na dane. Z taką przestrzenią najważniejsze wspomnienia i pliki będą bezpiecznie przechowywane w chmurze w oryginalnej jakości i dostępne na wszystkich urządzeniach. Google poszerzyło ofertę i dodało nowe pakiety, w przedziale od 100 GB do 30 TB, co pozwoli na jeszcze lepsze dopasowanie usługi potrzeb użytkowników.

Ile kosztuje miesięczna subskrypcja za Google One?

15GB100GB200GB2TB10TB20TB30TB
cena miesięczna0zł8,99 zł13,99 zł46,99 zł469,99 zł939,99 zł1399,99 zł
cena roczna z rabatem89,99 zł139,99 zł469,99 zł
pomoc ekspertów Google++++++
opcja dodania rodziny++++++
dodatkowe korzyści++++++

Jako użytkownicy Google One będziecie mogli łatwo skontaktować się z zespołem ekspertów Google, którzy udzielą Wam wsparcia – niezależnie od tego, czy będziecie potrzebowali pomocy w odzyskaniu przypadkowo usuniętych plików czy też chcieli dowiedzieć się więcej o tym, jak korzystać z Gmaila offline.

Cechy i zalety Google One

  • Jeden prosty plan –możesz przechowywać wszystko, od filmów i muzyki po dokumenty, tak by mieć wszystkie swoje zasoby pod ręką i móc je łatwo udostępniać. Twoje miejsce na dane obejmuje Dysk, Gmail i obrazy w Zdjęciach Google zachowane w oryginalnej jakości.
  • Twoje pliki zawsze pod ręką – w chmurze możesz przechowywać wszystko, od plików zapisanych na Dysku po zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Masz do nich dostęp w każdej chwili z dowolnego urządzenia.
  • Doskonałe wspomnienia – zachowaj zdjęcia i filmy w pełnej rozdzielczości i nie martw się, że zajmą za dużo miejsca. Masz go w Zdjęciach Google mnóstwo – możesz zapisywać zdjęcia w oryginalnej jakości i zachować na zawsze wyraźne wspomnienia.
  • Bezpieczeństwo – Twoje ważne dane, pliki i bezcenne wspomnienia są chronione przez nasze wiodące na rynku zabezpieczenia. Nie musisz się o nic martwić, bo wszystko to, na czym Ci zależy, jest bezpiecznie przechowywane w chmurze.
  • Dodatkowe korzyści, skorzystaj z pomocy ekspertów — teraz masz łatwy dostęp do osób, które wiedzą wszystko o produktach Google. Jeśli potrzebujesz pomocy, nasz zespół chętnie Ci jej udzieli. Dodatkowe korzyści w innych usługach Google, np. środki do wykorzystania w Google Play, tańsze rezerwacje hoteli i wiele innych. To nasz sposób, aby Ci podziękować za korzystanie z Google One.
  • Miejsce na dane rodziny — do swojego planu możesz zaprosić do pięciu członków rodziny i ułatwić wszystkim przechowywanie danych. Każdy z nich dostanie dodatkowy pakiet miejsca na dane i wszystkie pozostałe korzyści z Google One.

Więcej korzyści w płatnych pakietach Google One

Z Google One otrzymacie też pakiet dodatkowych korzyści. W ramach powitania w Google One przyzna 20 zł do wykorzystania w Google Play na filmy, gry i inne zakupy.

W Google One możecie dzielić dostęp do usługi aż z pięcioma bliskimi osobami. Wystarczy je zaprosić do korzystania z Waszej subskrypcji bez dodatkowych opłat. W ten sposób ułatwisz przechowywanie i używanie danych wszystkim domownikom. Każdy z nich uzyska dostęp do pakietu miejsca na dane i pozostałych funkcji Google One.

Jeśli masz wykupiony płatny plan w Google Drive — aktualizacja do Google One nastąpi automatycznie. Możliwości usługi pozostaną bez zmian.

Więcej informacji o usłudze przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej: one.google.com.

źródło: informacja prasowa Google Blog Polska