„Best of 2018” w sklepie App Store, czyli najlepsze aplikacje i gry mobilne tego roku

Firma Apple podsumowała mijający rok, publikując listę „Best of 2018” z najlepszymi aplikacjami, grami, muzyką, serialami telewizyjnymi, filmami, książkami i innymi na urządzenia z systemem iOS.

Best of 2018 - w sklepie App Store

W sklepie App Store pojawiło się dziś zestawienie Best of 2018 między innymi z najlepszymi grami i aplikacjami mobilnymi na iOS-a za 2018 rok, według redakcji sklepu Apple’a. W zestawieniu tradycyjnie znalazły się najlepsze aplikacje, gry, muzyka, filmy, programy telewizyjne, podcasty, książki i audiobooki, które „ukształtowały rozrywkę i kulturę na całym świecie w tym roku”.

Apple co roku udostępnia swoje najlepsze pozycje ze sklepu App Store, iTunes Store i innych, a tegoroczne pojawiły się na stronie internetowej Apple Newsroom.

Przeczytaj także: „Best of 2017” w sklepie App Store (aplikacje, gry mobilne i inne)

Według Apple’a tegoroczne trendy w aplikacjach wyznaczały aplikacje typu Self-Care, dla aplikacji z kategorii zdrowie i styl życia: Fabulous, Shine i Calm. Trendy wśród gier wyznaczały „gry w stylu Battle Royale” – trend nazwany ze względu na popularność takich tytułów jak Fortnite czy PUBG.

Lista najlepszych aplikacji i gier Apple znajduje się poniżej, a Apple wyróżniło osobno tytuły dla iPhone’a, iPada, Apple TV i Maca.

Apple nazwał Drake’a czołowym artystą roku, a „I Like It” od Cardi B została piosenką roku. Album „Golden Hour” Kacey Musgraves otrzymał tytuł albumu tego roku, a „Juice WRLD” zgarnął tytuł najwybitniejszym artystą 2018 roku.

Jeśli chodzi o filmy, Apple wyróżniło „Anihilacja”, „Czarna Pantera”, „Crazy Rich Asians” i „Eighth Grade” jako jedne z najlepszych filmów 2018 roku, podczas gdy „The Americans”, „Atlanta”, „The Good Place” oraz „Opowieści podręcznej” to jedne z najlepszych programów telewizyjnych.

Na stronie Apple’a z najdziesz pełną listę zwycięzców a także listę gier i aplikacji mobilnych, na iOS-a (iOS 11 lub nowszego), które były najpopularniejsze i najczęściej pobierane w 2018 roku.

Najlepsze aplikacje i gry mobilne w 2018 roku na iOS-a (App Store)

Najpopularniejsze aplikacje mobilne w 2018 roku w App Store

 1. YouTube
 2. Instagram
 3. Snapchat
 4. Messenger
 5. Facebook
 6. Bitmoji
 7. Netflix
 8. Google Maps
 9. Gmail
 10. Spotify
 11. Amazon
 12. Uber
 13. WhatsApp
 14. Pandora
 15. Wish
 16. TikTok
 17. Cash App
 18. Google Photos
 19. Google Chrome
 20. Twitter

Najpopularniejsze gry mobilne 2018 roku w App Store

 1. Fortnite
 2. Helix Jump
 3. Rise Up
 4. PUBG Mobile
 5. Hole.io
 6. Love Balls
 7. Snake VS Block
 8. Rules of Survival
 9. Roblox
 10. Dune!
 11. Subway Surfers
 12. Episode – Choose Your Story
 13. Word Link
 14. Toon Blast
 15. Color Road!
 16. HQ Trivia
 17. Twisty Road!
 18. 8 Ball Pool
 19. Kick the Buddy
 20. Sniper 3D Assassin: Gun Games

Przeczytaj także: Google opublikowało „Best of 2018” w sklepie Google Play

źródło: Apple Newsroom via Macrumors, App Store