„My Tamagotchi Forever” w rozszerzonej rzeczywistości już dostępne!

Nowa gra „My Tamagotchi Forever” przywołuje nostalgię lat 90. w rozszerzonej rzeczywistości AR – wyhoduj własnego tamagotchi na swoim smartfonie.

Jedna z charakterystycznych zabawek z końca lat 90. Tamagotchi powraca w wersji aplikacji mobilnej na urządzenia z systemami iOS i Android. Studio Bandai Namco wypuściło już wszędzie „My Tamagotchi Forever” na Androida i iOS-a, która w zeszłym roku pojawiła się dla użytkowników iOS-a w Kanadzie.

Dzisiaj już nie ma plastikowych breloków w kształcie muszli z trzema guzikami, w których kiedyś znajdowały się spikselowane stworzenia przeznaczone do hodowli. Teraz wirtualne zwierzaki mieszkają w smartfonie i są reprezentowane przez pełnowymiarowe modele 3D, które wyglądają jak coś pochodzącego prosto z gry Animal Crossing. Urokliwy styl gry jest zdecydowanie bardziej atrakcyjny dla młodszych odbiorców i dobrze pasuje do założeń gry.

Zobacz także: „Hatchi” wyhoduj wirtualne retro zwierzątko na smartfonie

Wszyscy użytkownicy klasycznej zabawki Tamagotchi muszą się zapoznać z tym tytułem, żeby poczuć ducha czasu! W My Tamagotchi Forever” gracze tak jak przed laty muszą mieć oko na swoje wirtualne zwierzęta i regularnie je karmić, bawić się i sprzątać po swoich stworzeniach. Jednak istnieje również sporo nowych dodatków.

Na początek, nie jesteśmy ograniczani do kilku ekranów, a zwierzęta mogą przebywać w miejscu zwanym „Tamatown”, gdzie mogą komunikować się z różnymi postaciami Tamagotchi i odkrywać obszarów miasta w rozszerzonej rzeczywistości (AR) – podobnie jak w grze Pokemon Go.

My Tamagotchi Forever - aplikacja mobilna - screen

Inną kluczową różnicą między My Tamagotchi Forever a oryginałem jest to, że gra mobilna jest darmowa i oferuje zakupy w aplikacji. Można zarobić monety i inne cenne przedmioty płacąc prawdziwymi pieniędzmi, ale tylko wtedy jeśli nie lubisz czekać na rozwój niektórych wypadków w grze.

Grę pobierzesz już teraz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play