Google wydało wspaniały film krótkometrażowy „Age of Sail” w VR

Dwunastominutowy filmik z serii Google Spotlight Stories pt. „Age of Sail” wart jest poświęcenia chwili czasu, nawet bez zestawu do wirtualnej rzeczywistości.

„Age of Sail” Google Spotlight Stories

Na Google Spotlight Stories opublikowano najnowszy film krótkometrażowy zatytułowany „Age of Sail”. Został on wyreżyserowany przez laureata nagrody Akademii Filmowej Johna Kahrsa (Paperman Disneya), który połączył piękną animację z historią starego, samotnego żeglarza, granego przez Iana McShane’a, który dryfuje po Oceanie Atlantyckim w 1900 roku. Kiedy ratuje młodą kobietę (Cathy Ang), wypada za burtę a jego spojrzenie zmienia się w nadzieję.

To pierwsza krótka historia z serii Google Spotlight Stories, która zawiera dialogi i z czasem tranie 12 minut jest zarazem najdłuższa. „Age of Sail” był wyświetlany na Festiwalu Filmowym w Wenecji, a także zakwalifikował się do kandydatury do Oscara 2019 na najlepszy animowany film krótkometrażowy.

Kahrs i jego zespół musieli pamiętać, że nakręcenie filmu VR na otwartym morzu z łódką toczącą się na falach może spowodować chorobę lokomocyjną u widzów. Uprościli zatem wygląd nieba i oceanu i upewnili się, że widz jest w stanie skupić się na horyzoncie, aby zminimalizować uczucie choroby morskiej.

Może Cię także zainteresować: Pierwsze Google Doodle w VR upamiętniające Georges’a Mélièsa

Jeśli nie masz możliwości obejrzenia animacji „Age of Sail” w rzeczywistości wirtualnej, Google opublikowało wersję kinową, którą możesz obejrzeć poniżej:

„Age of Sail” jest dostępny bezpłatnie w VR w aplikacji mobilnej Google Spotlight Stories na urządzenia z systemem iOS i Android, Viveport i Steam.

Google Spotlight Stories (mobile app screen)

źródło: Google Spotlight Stories via Engadget