Taxify uruchamia kategorię „taxi”

Już od dziś mieszkańcy Warszawy, korzystając z Taxify, mogą w aplikacji zamówić przejazd taksówką. To kolejny krok w dynamicznym rozwoju wywodzącej się z Estonii aplikacji w ostatnich miesiącach w Polsce.

Opcja Zamów taksówkę w aplikacji Taxify
Opcja Zamów taksówkę w aplikacji Taxify

Warszawa jest pierwszym miastem w Polsce, w którym aplikacja Taxify była dostępna od 2016 roku. Jest również miastem, w którym wprowadzane są nowe rozwiązania, dające pasażerom więcej możliwości dopasowania zamawianego przejazdu do swoich potrzeb i preferencji.

Od kilku tygodni mieszkańcy stolicy mogą już zamawiać bardziej komfortowe i przestronne samochody dzięki dostępnej opcji komfort, a także, wybierając opcję XL- większe auta, mogące przewieźć do sześciu pasażerów.

W ostatnich dniach uruchomiono również możliwość rozliczania się za przejazd gotówką. Kierowcy współpracujący z Taxify posiadają w samochodach kasy fiskalne, dzięki czemu mogą wystawiać paragony za przejazd. Wszystkie te rozwiązania w nadchodzących tygodniach mają również pojawić się w pozostałych 6 lokalizacjach, w których dostępna jest aplikacja.

Przeczytaj także: Taxify rozpoczyna współpracę z Google Maps

Specjalna oferta dla taksówkarzy

Twórca aplikacji, Markus Villig, powtarza, że głównym zadaniem Taxify jest uczynienie transportu w miastach jak najbardziej komfortowym, szybkim i tanim. Rozpoczęcie współpracy z taksówkarzami jest kolejnym krokiem na drodze do tego celu. Pasażerowie przyzwyczajeni do korzystania z tradycyjnych taksówek będą mogli zamawiać przejazdy w prostszy, szybszy sposób, bezpośrednio z aplikacji, korzystając jednocześnie z dodatkowych możliwości, jakie posiadają taksówkarze – jak chociażby ominięcie korków, dzięki poruszaniu się bus pasem.

Opłata startowa za przejazd w tej opcji wynosi 6 zł, a opłata za kilometr – 1,70 zł i 0,4 zł za minutę.. Kierowcy, pracujący dotychczas w korporacjach taksówkarskich, będą natomiast mogli skorzystać z dodatkowej możliwości zarobku. Tym bardziej, że Taxify ma dla nich bardzo atrakcyjną ofertę – do końca roku nie będą oni płacić prowizji za korzystanie z aplikacji.

Od początku działania Taxify w Polsce słuchamy naszych pasażerów. Zarówno nowe opcje, które wprowadzamy w aplikacji, jak i miasta, w których ją udostępniamy, są w dużej mierze odpowiedzią na ich potrzeby i sugestie. Głównym zadaniem Taxify jest ułatwienie pasażerom poruszania się po mieście, a współpraca z taksówkarzami z pewnością będzie miała na to znaczący wpływ – wyjaśnia Alex Kartsel, Country Manager Taxify w Polsce.

Aplikacja Taxify powstała pięć lat temu w Estonii. Obecnie jest to jedna z największych na świecie, najszybciej rozwijająca się w Europie i Afryce aplikacja do zamawiania przejazdu. W Polsce z Taxify można korzystać już w 7 lokalizacjach – od dwóch tygodni aplikacja dostępna jest również w Łodzi.

Nie korzystasz jeszcze z Taxify? Zgarnij 10 zł na pierwszy przejazd!

Wejdź do aplikacji i z Menu wybierz zakładkę Promocje. W polu Kod promocyjny wpisz FCJLE a otrzymasz 10 zł na pierwszy przejazd.

Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Taxify
Kod promocyjny na 10 zł na przejazdy Taxify

W Taxify mogą zarejestrować się także kierowcy, którzy chcą zarabiać na przewozach w tej usłudze. Usługa ruszyła także w Krakowie.

Aplikację pobierzesz na iOS-a ze sklepu App Store i na Androida z Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa