Apple wydało aktualizację systemu iOS 12.0.1

Firma Apple wydała dziś pierwszą aktualizację mobilnego systemu operacyjnego iOS 12.0.1 z poprawkami błędów związanych z Wi-Fi 2,4 GHz oraz problemem ładowanie nowych iPhone’ów XS.

iOS 12.0.1 OTA update (iPhone)

Trzy tygodnie od wydania publicznej wersji systemu iOS 12, firma Apple wydała dziś pierwszą oficjalną poprawkę systemu iOS 12.0.1. Aktualizacja jest dostępna dla wszystkich kompatybilnych urządzeń w trybie OTA (Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia) lub za pośrednictwem programu iTunes.

Dzisiejsza aktualizacja iOS 12.0.1 rozwiązuje kilka poważnych błędów, które nękają użytkowników iOS-a 12. Rozwiązuje problem, który może powodować, że niektóre urządzenia iPhone XS nie będą ładować się po podłączeniu do kabla Lightning. Problem ten został wykryty wkrótce po wydaniu systemu iOS 12 i okrzyknięto aferą ChargeGate.

Raporty wskazują na to, że problem z ładowaniem dotyczył wielu urządzeń z systemem iOS 12, a nie tylko iPhone’a XS, nowa aktualizacja ma rozwiązywać całkowicie ten problem.

iOS 12.0.1 naprawia również poważny błąd związany z siecią Wi-Fi, który mógł powodować, że niektóre urządzenia iPhone XS wolą dołączać się do sieci Wi-Fi 2,4 GHz, a nie do sieci Wi-Fi 5 GHz, co skutkuje niższymi prędkościami połączenia bezprzewodowego Wi-Fi. Po tej aktualizacji wielu użytkowników, którzy utknęli z telefonami łączącymi się automatycznie z siecią 2,4 GHz, powinni móc łączyć się bez problemu z szybszymi sieciami Wi-Fi 5 GHz.

Inne poprawki błędów w tej aktualizacji obejmują: przywrócenie położenia klawisza liczbowego „?123” na iPadzie, który został po aktualizacji systemu iOS 12 zamieniony został na klawisz emoji/language – poprawkę dotyczącą problemu, który może spowodować, że napisy nie pojawią się w niektórych aplikacjach wideo oraz problem z niedostępnością Bluetooths.

Wiele z tych błędów zostało również rozwiązanych w nadchodzącej aktualizacji iOS 2.1, która jest obecnie testowana przez programistów i publicznych testerów beta.

Poniżej znajduje się pełna lista poprawek błędów i udoskonaleń w uaktualnieniu systemu iOS 12.0.1:

  • usuwa problem, w wyniku którego ładowanie niektórych telefonów iPhone XS nie rozpoczynało się natychmiast po podłączeniu przewodu Lightning,
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować ponowne łączenie telefonów iPhone XS z siecią Wi-Fi na częstotliwości 2,4 GHz zamiast 5 GHz,
  • przywraca pierwotne położenie klawisza „?123” na klawiaturze iPada,
  • usuwa problem, który blokował wyświetlanie napisów w niektórych aplikacjach wideo,
  • rozwiązuje problem, w wyniku którego łączność Bluetooth mogła stawać się niedostępna.

Nowa aktualizacja do systemu iOS 12 wprowadza szereg nowych funkcji, takich jak skróty Siri do tworzenia automatyzacji sterowania głosem, czas ekranu do monitorowania użycia urządzenia iOS, Memoji na urządzeniach z kamerą TrueDepth, ulepszenia do Nie przeszkadzać i powiadomień, ARKit 2.0, prywatność ulepszenia i więcej.

Sprawdź nasz wpis na temat wszystkich nowości w aktualizacji systemu iOS 12.

źródło: Apple