Seep. nowy świat społeczności wśród aplikacji mobilnych

Aplikacja mobilna Seep. łączy w sobie najlepsze cechy dotychczasowych platform społecznościowych i pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.

Seep. - społecznościowa aplikacja mobilna

W ramach jednej przestrzeni użytkownicy mogą korzystać aż z trzech elementów – mapy miejsc z modnymi lokalami, grup dyskusyjnych oraz poszukiwania podobnych do siebie osób. W łatwy sposób mogą więc wybrać to, co ich w danym momencie najbardziej interesuje i zaplanować swój wolny czas.

Ideą przyświecającą twórcom było stworzenie wygodnego narzędzia dla osób aktywnych, które świadomie chcą kreować swój świat oraz rzeczywistość, w której funkcjonują poza codziennymi obowiązkami. Chcą mieć możliwość wyboru, z jakiej formy spędzania wolnego czasu skorzystają i z kim będą go dzielić, bez konieczności przeskakiwania z aplikacji na aplikację. Seep. ułatwia odkrywanie ciekawych miejsc w mieście i poznawanie osób, które są podobne do nas.

To pierwsza taka aplikacja, która mobilizuje do czerpania z życia tego, co najlepsze – w realnym świecie, nie w wirtualnej rzeczywistości.

Przeczytaj także: Randkowy „Facebook Dating” będzie funkcją, a nie osobną aplikacją

Każdej z trzech części seep. przypisany został trójkąt w innym kolorze. Razem składają się one na swoistą piramidę potrzeb społecznych. Osoby szukające polecanego i sprawdzonego miejsca z dobrym jedzeniem mogą wybrać trójkąt fioletowy. Tu w ramach udogodnienia poza oznaczeniem na mapie i nazwą lokalu znajduje się także informacja o odległości dzielącej nas od tego miejsca, link do jego strony internetowej, telefon kontaktowy oraz informacja o godzinach otwarcia.

– Chcę skoczyć z kimś na lunch lub drinka? Wybieram seep. Chcę pograć w piłkę z nowymi ludźmi? Wybieram seep. Potrzebuję porady, co warto zobaczyć w danym mieście? Wybieram seep. To funkcjonalne narzędzie, a nie aplikacja dla nastolatków, którzy potrzebują co chwilę klikać i odświeżać „tablicę” – mówi Bartek Wierzchowski, pomysłodawca seep. – Naszym głównym celem jest odwrócenie panujących trendów. Chcemy sprawić, by ludzie wychodzili z domu i spotykali się z innymi – podkreśla.

Można więc bezpośrednio z poziomu aplikacji zadzwonić do restauracji lub jednym kliknięciem wybrać opcję usługi Uber Eats i zamówić jedzenie z dostawą. Ta część aplikacji została rozbudowana także o innowacyjną funkcję wyszukiwania osób, które aktualnie korzystają z fioletowego trójkąta seep. i znajdują się w okolicy interesującego nas punktu. Dzięki temu w łatwy sposób możemy znaleźć miłe towarzystwo do odkrywania nowych miejsc i ciekawej rozmowy przy wspólnym posiłku, kawie czy drinku.

Screen z aplikacji mobilnej Seep. (iOS/Android)
Screen z aplikacji mobilnej Seep. (iOS/Android)

Użytkownicy, którzy chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami i szukają osób, które równie chętnie rozmawiają o swoich pasjach, mają do dyspozycji trójkąt niebieski. Ta część podzielona została na 12 kategorii – od sportu, przez hobby, muzykę i podróże, aż po modę czy dom i wnętrze. Łatwo więc znaleźć to, co najbardziej nam odpowiada. Można dołączyć do istniejącej grupy lub założyć swoją – dostępną dla wszystkich lub tylko dla wybranych przez nas osób. Wewnątrz grupy można wtedy wygodnie publikować własne treści, zdjęcia, video oraz inne pliki, które trafią do ludzi faktycznie interesujących się danym tematem. 

Ostatnim z elementów seep. jest trójkąt różowy, dla tych, którzy chcieliby znaleźć osobę bliską ich sercu. Kryteria wyszukiwania to wiek, odległość od naszej aktualnej lokalizacji oraz płeć. Możemy daną osobę polubić, wysłać jej wiadomość, zachować jej profil na później lub odrzucić i szukać dalej. Łatwo i intuicyjnie. 

Seep. pozwala dzielić się swoimi pasjami!
Seep. pozwala dzielić się swoimi pasjami!

Seep. jest wygodny w obsłudze już od samego początku. Dla komfortu użytkowników wszystko na platformie zostało maksymalnie uproszczone. Nawet wyświetlany profil. Nie ma długich opisów i setek zdjęć. Poza podstawowymi informacjami typu imię i wiek, dowiemy się, jakie jest ulubione miejsce danej osoby, czym się pasjonuje i potrawy jakiej kuchni preferuje. Tylko tyle i aż tyle. 

Aplikacja działa w całej Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Australii. 

Seep. w liczbach

Aplikacja wystartowała w lipcu 2017 r. i od tamtej pory, bez dodatkowej reklamy i rozgłosu, zgromadziła ponad 15 tys. użytkowników. W tym czasie powstało ponad 200 grup, w ramach których przesłano około 5 tys. plików. Ponad połowę korzystających z aplikacji stanowią ludzie w wieku 24+, a blisko 80% to osoby z miast pow. 100 tys. mieszkańców.

Aplikację „Seep. Nowy Świat Społeczności” możesz pobrać za darmo na urządzenia z systemami iOS i Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa