Randkowy „Facebook Dating” będzie funkcją, a nie osobną aplikacją

Facebook Dating nie będzie niezależną aplikacją randkową Faceboka, która będzie konkurować z takimi serwisami jak Tinder and Match Group.

Ekrany nowej funkcji „Facebook Dating”

Funkcja „Facebook Dating” będzie częścią głównej aplikacji Facebook, wraz z wieloma innymi narzędziami ukrytymi poza ekranem głównym. Nie jest ona jeszcze gotowa do użytku publicznego, ale pracownicy firmy testują ją wewnętrznie, chociaż ostrzegają, że nie jest to umawianie się na randki ze współpracownikami.

Facebook zapowiedział nowe funkcje randkowe już w maju na konferencji F8. Teraz wyciekły pierwsze ekrany z aplikacji. Projekty wyglądają już na dopracowaną wersję Facebook Dating. Nowa opcja ma służyć do znalezienia poważnego partnera, a nie chwilową przygodę randkową.

Jeśli zdecydujesz się aktywować Facebook Dating, będą to widziały tylko inne osoby, które włączyły tę funkcję. Możesz wybrać, czy znajomi znajomych mogą Cię widzieć, czy nie, a profile randek będą pozwalały wybrać własną orientację seksualną, czyli płeć poszukiwanego partnera. Dodatkowo, użytkownicy odblokują grupy lub wydarzenia, które będą częścią tej funkcji. Jeśli dwie osoby wyrażają zainteresowanie sobą (bez oceniania jak w Tinderze), mogą wysyłać sobie nawzajem wiadomości za pośrednictwem Messengera lub WhatsAppa.

Przeczytaj także: Facebook testuje reklamy w rozszerzonej rzeczywistości (AR)

Facebook ma użyć specjalnych algorytmów, które zapobiegną niechcianym zachowaniom, na umawianie się z pierwsza lepszą osobą. Zablokowanie kogoś w Dating nie zablokuje go na Facebooku, ale ta opcja jeszcze nie jest pewna.

Zrzuty ekranu Facebook Dating
Zrzuty ekranu „Facebook Dating” (kliknij, aby powiększyć)

Facebook nie zamierza wprowadzać płatnych subskrypcji Premium Dating. Obecnie nie będą tam także wyświetlane reklamy, ale z pewnością to się zmieni. Z randek na Facebooku będą mogły korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia, lub są uznawane za „dorosłych” według lokalnych przepisów.

Na razie Facebook ostrożnie podchodzi do wprowadzania nowej funkcji i chce się skupić bardziej na stwarzaniu relacji między ludźmi, niż tworzeniu miejsca do szybkich znajomości. Jak sobie z  tym poradzi? Zobaczymy już niedługo.

źródła: TechCrunch, The Verge, Twitter (@wongmjane)