Galaxy Home wygląda jak wszystko oprócz głośnika

Samsung zaprezentował Galaxy Home, głośnik z obsługą Bixby, który przyciągnął uwagę społeczności internetowej, nie innowacyjnością, a jego „oszałamiającym designem”.

Galaxy Home przypominający grila
fot. Chris Welch, ilustr. Dami Lee

Galaxy Home ma być odpowiedzią na HomePoda firmy Apple oraz wejściem Samsunga na rynek inteligentnych głośników. I choć jest jeszcze wiele rzeczy, których jeszcze nie wiemy o tym urządzeniu, takich jak cena i dostępność, jedno jest pewne: nie wygląda na głośnik.

Pisałem o tym, że Galaxy Home przypomina mi słaby dizajnersko wykonany stołek, internauci także podchwycili to niezbyt udane wzornictwo i poszli jeszcze dalej za konwencję. Niektórzy przyrównują głośnik do rondelka na ognisko, grill barbeque albo rakietę czy nawet pudernicę…

Niektórzy mogą powiedzieć, że głośnik Samsunga przypomina dalekiego kuzyna Google Home,  który kiblował przez kilka lat w jednej klasie. Można powiedzieć, że został słabo zaprojektowany wizualnie, bo o specyfikacji ciężko cokolwiek powiedzieć. Dlaczego jest tak brzydki? Dlaczego ma trzy nogi?  Może Samsung chciał się uchronić przed aferą z HomePodem, który zabarwiał drewniane podłogi i meble białymi odciskami?

Choć wygląd jest słaby, z pewnością znajdzie swoich amatorów, szczególnie jeśli obroni się specyfikacja i możliwościami – no i oczywiście odpowiednio konkurencyjną ceną.

Poniżej znajdziesz klika śmiesznych obrazków, na których ilustratorzy przedstawili swoje skojarzenia z Samsung Home – niekoniecznie nawiązujące do głośnika i inteligentnych technologii:

Galaxy Home przypominający rakietę:

Galaxy Home jak rakieta
fot. Chris Welch, ilustr. Dami Lee

czy może rondel czarownicy:

Galaxy Home przypominający rondel czarownicy
fot. Chris Welch, ilustr. Dami Lee

albo może pudernica:

Galaxy Home przypominający puderniczkę
fot. Chris Welch, ilustr. Dami Lee

Myślę, że to nie koniec zabawnych skojarzeń i obrazków, przyrównujących wygląd Galaxy Home do różnych przedmiotów. Ciekawe jakie Wy macie skojarzenia?

Jeśli traficie na ciekawe przykłady, dajcie mi znać w komentarzu!

źródło: The Verge – The Galaxy Home looks like everything but a speaker