Mała aktualizacja oprogramowania Kindle w wersji 5.9.7

Amazon wydało małą aktualizację Kindle Software Update 5.9.7 dla wszystkich swoich dotykowych czytników od Paperwhite II i nowszych.

Kindle Software Update version 5.9.7

Aktualizacja oprogramowania czytników Kindle w wersji 5.9.7 jest już dostępna do pobrania  5.9.7 na czytniki firmy Amazon: Kindle 7 i 8, Paperwhite II i III, Kindle Voyage oraz Oasis I i II.
Można też skorzystać ze strony niemieckiej.

Choć aktualizacja nie wnosi zbyt wiele dla polskich użytkowników, to warto wykonać aktualizację ze względu na ewentualne poprawki bezpieczeństwa i stabilności.

Przeczytaj także: Aktualizacja oprogramowania 5.9.6.1 dla czytników Kindle

Zgodnie z opisem w wersji 5.9.7 wprowadzono:

  • łatwiejsze zwracanie wypożyczonych książek – wystarczy przytrzymać palec na książce i z Menu kontekstowego wybrać „Return”
  • poprawki wydajności urządzenia i inne.

Choć na terenie Polski można wypożyczyć tylko niektóre książki (podręczniki), albo wypożyczyć książką od innego użytkownika zamieszkałego w USA. Póki co Kindle Unlimited nie jest u nas dostępne, więc ta funkcja na niewiele nam się przyda…

Kindle Software 5.9.7 - What's new?
Kindle Software 5.9.7 – What’s new?

Jak uaktualnić oprogramowanie czytnika Kindle do nowej wersji?

Uaktualnienie można pobrać bezpośrednio na czytniki w trybie OTA (przez Wi-Fi), lub ściągnąć z oficjalnej strony Amazona na komputer i wgrać za pomocą kabla USB bezpośrednio na czytnik (następnie należy wybrać opcję Update my Kindle, aby zaktualizować oprogramowanie czytnika).

Aktualizacja 5.9.6.1 dostępna jest do pobrania na czytników Kindle 6. generacji i nowsze: 

– plik aktualizacyjny waży od 210 do 290 MB.

źródło: Fire & Kindle Software Updates