Firefox Focus ze wsparciem dla zabezpieczeń Face ID i Touch ID

Przeglądarka mobilna Firefox Focus na iOS-a może teraz zablokować twoją historię przeglądania internetu z wykorzystaniem Face ID lub Touch ID.

Firefox Focus (iOS, Android)

Mozilla bardzo wzięła sobie do serca kwestie prywatności w internecie w swojej nowej przeglądarce mobilnej Firefox Focus, automatycznie usuwając takie rzeczy, jak śledzenie i reklamy, a także umożliwiając łatwe usuwanie historii przeglądania.

Jeśli jednak chcesz zachować historię przeglądania z jakiegoś powodu, to będąc użytkownikiem iOS-a możesz teraz zabezpieczyć ją za pomocą FaceID. W ten sposób nikt nie dowie się jakie przeglądałeś strony internetowe w przeglądarce i co robiłeś w sieci.

Osoby, które nie mają iPhone’a X mogą również używać TouchID do zabezpieczenia historii przeglądania. Wystarczy wejść do menu ustawień przeglądarki i wybrać odpowiednią opcję w „użyj Touch ID lub Face ID, aby odblokować aplikację”. Dzięki temu, uniemożliwisz innym podejrzenie tego co robisz  w internecie.

Inną dobrą wiadomością jest to, że twój telefon nie musi być  zablokowany. Dobrym pomysłem jest zabezpieczenie telefonu przed jakimikolwiek rodzajami dostępu i straszne jest pozostawienie go bez nadzoru i blokady. Teraz nie musisz się martwić, że ktoś przejmie Twój telefon, gdy jest odblokowany. Jedynym minusem jest to, że jest to wciąż wyjątkowa funkcja urządzeń z systemem iOS i nie ma informacji na temat tego, czy i kiedy zostanie wprowadzona na urządzeniach z Androidem.

Blokada biometryczna w przeglądarce Firefox Focus na iOS-a
Blokada biometryczna w przeglądarce Firefox Focus na iOS-a (Touch ID na iPhone’ie 8)

Telefony z Androidem obsługują także skanowanie odcisków palców i rozpoznawanie twarzy – choć nie są to tak bezpieczne i zaawansowane technologie jak te w iPhone’ie X. Na razie użytkownicy iPhone’ów mogą korzystać z tego bezpiecznego sposobu  przeglądania sieci na telefonie.

Koniecznie wypróbuj przeglądarkę mobilną Firefox Focus:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Najważniejsze funkcje przeglądarki Firefox Focus:

  • Automatycznie blokuje reklamy z elementami śledzącymi. Do tego może przyspieszyć wczytywanie stron. Pobierz prywatną przeglądarkę, która jest po Twojej stronie.
  • Automatyczna prywatność – przeglądaj bezstresowo. Potężne funkcje ochrony prywatności są zawsze włączone, a historia przeglądania usuwana po każdej sesji. Automatycznie blokuje reklamy z ukrytymi chytrymi elementami śledzącymi, które zbierają dane.
  • Jedno stuknięcie usuwa ciasteczka i historię przeglądania.
  • Prędkość – Blokując część reklam i skryptów, ochrona przed śledzeniem może przyspieszyć przeglądanie. Mniej elementów może oznaczać szybsze wczytywanie stron.
  • Minimalizm – zachowaj pamięć na telefonie na pamiątki. Firefox Focus zabiera mniej miejsca fotkom. Mały, ale potężny przy mniej niż 5 MB.

Przeglądarka Firefox Focus (mobile)

źródło: Mozilla Blog