Operator komórkowy Folx kończy świadczenie usług

Operator wirtualny Folx poinformował na swoich stronach internetowych o zakończeniu działalności, obecni klienci mogą przenieść swój numer do innej sieci.

Koniec działalności sieci Folx

Folx wystartował w Polsce w grudniu 2017 roku, a oficjalnie w styczniu tego roku, i od tamtego czasu można było zamówić kartę tego operatora w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu oraz na terenie aglomeracji śląskiej. Od kwietnia 2018 roku sieć działała także w Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Lublinie oraz Szczecinie.

Kartę SIM można było zamówić przez aplikację, którą kurier tego samego dnia przywoził do klienta i już można było zacząć korzystać z usług sieci Folx.

Folx był pierwszym operatorem komórkowym, który w całości działał przez aplikację mobilną. A abonament był wykupowany przez użytkowników w formie stałej subskrypcji miesięcznej. Wystarczyło podpiąć kartę płatniczą do aplikacji i zapomnieć o płaceniu rachunków. Wszystko można było zrobić w aplikacji. W ramach abonamentu w wysokości 29,99 zł miesięcznie otrzymywaliśmy 20 GB internetu oraz nielimitowane rozmowy, SMS-y i MMS-y.

Operator działał na nadajnikach sieci Play.

W czwartek 12 lipca 2018 r. na oficjalnej stronie operatora pojawiła się informacja o zakończeniu działalności Folx i świadczeniu usług. Oznacza to, że nowi klienci nie mogą przyłączyć się do sieci, a dotychczasowi mają 2 miesiące na przeniesienie numeru do innego operatora, jeśli chcą zachować swój numer. Dlatego warto już teraz rozpocząć procedurę przenoszenia numeru.

źródło: Folx