Od 1 lipca WebHop kończy testy bezpłatnego dostępu do netu

Od dzisiaj eksperymentalna usługa WebHop – bezpłatnego dostępu do internetu mobilnego za oglądanie reklam w aplikacji mobilnej – przestaje działać.

WebHop przestaje działać od 1 lipca 2018 r.

W grudniu zeszłego roku TVN uruchomiło testową usługę WebHop, w ramach której wybrani użytkownicy mogli początkowo korzystać każdego dnia ze 100 MB transferu danych za darmo, a później z nielimitowanego transferu z ograniczoną prędkością do 5 Mb/s. Warunkiem przyznania dostępu było oglądanie reklam na smartfonie.

Wystarczyło pobrać aplikację mobilną WebHop na Androida i jednocześnie być abonentom jednej z czterech sieci komórkowych w Polsce: Orange, Plus, T-Mobile i Play. Nie musiałeś mieć środków na koncie, Twoja karta SIM musiała mieć jedynie aktywne połączenia wychodzące. Dane przesyłane za pośrednictwem aplikacji nie obciążały konta użytkowników i nie zmniejszały pakietu dostępnego w ramach karty lub abonamentu w sieci komórkowej.

Dzięki testowej usłudze WebHop można było korzystać z nielimitowanego internetu mobilnego do 1 lipca 2018 r. . Jak czytamy na stronie internetowej oraz profilach społecznościowych WebHop, kończą się testy aplikacji a nielimitowany internet mobilny został wysłany na wakacje.

Nie wiemy, czy usługa powróci po „wakacjach”, czy też eksperyment się nie powiódł, czytaj nie był opłacalny? Twórcy nie podali żadnych dodatkowych informacji na temat dalszych losów WebHop.

Screen ze strony internetowej WebHop (komunikat)
Screen ze strony internetowej WebHop (komunikat)

Jedno jest pewne, jeśli korzystaliście z tego rozwiązania to od dzisiaj znajdźcie sobie inne sposoby na darmowe łączenie z internetem mobilnym. Teraz nawet jeśli łączycie się przez appkę, zapłacicie za każdy MB danych komórkowych według stawek swojego operatora.

źródło: WebHop