Płatności internetowe za pomocą Google Pay™ w Przelewy24

Operator płatności internetowych Przelewy24 udostępnił możliwość płacenia w internecie i na smartfonach za pomocą usługi Google Pay.

Google Pay w Przelewy24

Od teraz można korzystać z płatności Google Pay (wcześniej Android Pay) w systemie Przelewy24, dzięki czemu użytkownicy mogą sfinalizować zakup jednym kliknięciem, bez konieczności uzupełniania danych karty przy każdej płatności.

Zakupy w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych zintegrowanych z serwisem Przelewy24 z użyciem nowej metody są dostępne w każdej przeglądarce internetowej na smartfonach z systemem operacyjnym Android lub iOS. Użytkownicy każdego systemu operacyjnego mógą użyć karty, dodanej do Google Pay albo zapisanej jako forma płatności w innych usługach Google (jak Google Play, YouTube czy Autouzupełnianie w Chrome).

Do weryfikacji płatności służy wirtualny numer konta lub zaszyfrowanie karty, więc użytkownik nie udostępnia sprzedawcy swojego prywatnego numeru karty, zapewniając swoim prywatnym danym pełne bezpieczeństwo.

Przeczytaj także: Usługa Apple Pay dostępna jest od dzisiaj w Polsce

Integracja Google Pay z Przelewy24

Dzięki integracji Google Pay z Przelewy24 użytkownicy serwisu mają dostęp do ponad 350 metod płatności. Nowa, wygodna metoda płatności Google Pay, która dzięki współpracy z Google została wdrożona przez operatora Przelewy24, umożliwi komfortowe i błyskawiczne zakupy jednym kliknięciem, bez zbędnego wpisywania danych i dodatkowych kodów.

Screen panelu Przelewy24 z GPay
Screen panelu Przelewy24 z GPay

Jest to szczególnie istotne z perspektywy klientów dokonujących zakupów na smartfonach i tabletach, a według raportu Omni-commerce “Kupuję wygodnie 2018” dziś już ponad połowa użytkowników urządzeń mobilnych korzysta z nich również w celach zakupowych.

Teraz BLIK ma poważnego konkurenta, bowiem wykorzystanie Google Pay w płatnościach jest jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze – a przede wszystkim transakcja odbywa się bardzo szybko i bezpiecznie.

Jak płacić za pomocą Google Pay w Przelewy24?

  1. Zrób zakupy.
  2. Wybierz metodę płatności Przelewy24.
  3. Jako sposób płatności wybierz w sekcji Karty i inne → Google Pay.
  4. Gotowe!
Jak płacić za pomocą Google Pay w Przelewy24 (kroki)
Jak płacić za pomocą Google Pay w Przelewy24 (kroki)?

źródło: Przelewy24