iPhone 3GS znów trafia do sprzedaży w Korei Południowej

W Korei Południowej, firma telekomunikacyjna SK Telink wprowadzi ponownie do sprzedaży kultowy model smartfona iPhone 3GS firmy Apple.

iPhone 3GS trafia do sprzedaży u koreańskiego operatora SK Telink (foto: Lee Dong-geun, ETNews)
iPhone 3GS trafia do sprzedaży u koreańskiego operatora SK Telink (foto: Lee Dong-geun, ETNews)

Południowokoreańska firma telekomunikacyjna planuje sprzedawać dziewięcioletniego iPhone’a 3GS – są to nowe i nieużywane modele w oryginalnym opakowaniu.

Według informacji opublikowanych przez ETNews, „nowe” modele smartfonów zostaną wprowadzone do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu przez SK Telink. Telefony pochodzą z magazynów, są w oryginalnych opakowaniach, mają wszystkie akcesoria i zostały sprawdzone, czy sprzęt nie był naruszony i czy prawidłowo działa.

Ponieważ 3GS nie może działać na nowszych systemach operacyjnych niż iOS 6, wiele nowoczesnych aplikacji i funkcji będzie na nich niedostępnych. Naprawa i akcesoria mogą być również trudno dostępne, zwłaszcza, że ​​Apple przestawił się z 30-pinowych złączy na Lightning, wprowadzając nowy standard w 2012 roku wraz z iPhone’em 5.

Przeczytaj także: 10 lat temu iPhone 3G nadał znaczenia słowu smartfon!

Podstawowe funkcje iPhone’a 3GS powinny być dostępne, a wśród nich: wykonywanie rozmów, wysyłanie SMS-ów i odtwarzanie muzyki. SK Telink będzie sprzedawać również tego smartfona bez umowy za jedyne 44 000 wonów (około 150 zł), co jest śmieszną ceną w porównaniu z nowoczesnymi smartfonami. Cena najtańszego iPhone’a SE zaczyna się od 490 000 wonów w Korei (około 1700 zł).

iPhone 3GS (SK Telink, Korea Południowa, 2018 rok)
iPhone 3GS (SK Telink, Korea Południowa, 2018 rok

Należy zauważyć, że iPhone 3GS działa tylko w sieci 3G – w 2009 roku standard LTE był wciąż marzeniem. Przykro nam, ale za pomocą tego modelu nie poszalejemy też w social mediach, na Instagramie, nie posłuchamy też muzyki ze Spotify. Tak naprawdę, kupią go kolekcjonerzy, którzy chcieliby mieć kawałek historii we własnej kieszeni za śmiesznie małe pieniądze. Na szczęście można nim robić fajne retro zdjęcia!

Firma Apple przestała wpierać iPhone’a 3GS w 2012 roku. Urządzenie przeszło już trzy ważne aktualizacje systemu iOS, począwszy od systemu iPhone OS 3. Nazwa iOS została zmieniona wraz z systemem iOS 4 w czerwcu 2010 roku, wraz z wydaniem iPada rok wcześniej.

Apple od czasu do czasu produkuje i sprzedaje przestarzałe iPhony na niektórych rynkach, takich jak na przykład Indie. Ale nigdy nie cofnięto się tak daleko w historii, aby sprzedawać prawie 10-letniego iPhone’a.

źródła: Apple Insider via ET News (tłumaczenie z koreańskiego)