Wideo nakręcone iPhonem 3GS wygląda porywająco

Matteo Bertoli nakręcił wspaniałe wideo w stylu vintage za pomocą 9-letniego iPhone’a 3GS – zapłacił za niego 32 dolary – a efekt jest oszałamiający – zobaczcie sami!

„The cheapest camera you can buy - Shot on iPhone 3GS” by Matteo Bertoli

Obecne modele zaawansowanych smartfonów – w tym iPhone X albo Samsung Galaxy S9 – są wyposażone w najnowszą technologię przetwarzania obrazu zdolną do renderowania filmów w oszałamiającej rozdzielczości 4K HD. Tymczasem znany kamerzysta użył dziewięcioletniego modelu iPhone’a do nagrania swojego najnowszego imponującego projektu wideo.

Operatora i kolorysta Matteo Bertoli, który zbudował swoją reputację na nagraniach oszałamiających filmów 4K przy użyciu najnowocześniejszych flagowych smartfonów, w swoim najnowszym projekcie zdecydował się na trochę nietypowy sprzęt. Przeszukując eBaya w nadziei znalezienia najtańszego, ale najskuteczniejszego telefonu komórkowego, jaki mógł znaleźć, znalazł używanego iPhone’a 3GS za jedyne 32 USD, za pomocą którego nagrał krótki klip wideo.

Przeczytaj także: A może tak iPhone 7 Plus w wersji retro?

— Wiem, że to brzmi dziwnie, ale myślę, że wyszło naprawdę dobrze i było to bardzo interesujące doświadczenie – powiedział Bertoli dla serwisu PetaPixelChciałem tylko dowiedzieć się, czy uda się nakręcić coś przyzwoitego 9-letnim telefonem.

Bertoli wybrał iPhone’a 3GS, którego premiera odbyła się latem 2009 roku, ponieważ był to pierwszy modeli iPhone’a firmy Apple zdolny do nagrywania wideo – aczkolwiek przy znacznie niższej rozdzielczości VGA wynoszącej zaledwie 640×480 pikseli.

Wyposażony w nędzny aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,15 MP iPhone 3GS firmy Apple może nagrywać w rozdzielczości 480p w porównaniu do obecnego standardu 2160p 4K.

Bertoli przesłał powyższy film na YouTube’a w tym tygodniu. Został rzekomo zarejestrowany w pobliżu Temecula w Kalifornii, gdzie artysta nagrał około 700 MB treści za pomocą urządzenia, zanim zmontował go w popularnej bezpłatnej aplikacji do edycji wideo DaVinci Resolve na komputery Mac.

Łatwo zauważyć, że film nagrany iPhone’em 3GS daje bardzo unikalny efekt „retro/vintage”, który w rzeczywistości sprawia, że ​​wygląda bardzo oryginalnie.  Autor wideo zauważa, że zakres dynamiki jest dość zły, zwłaszcza gdy porównamy do  telefonów  iPhone X lub 8 Plus – jednak, jeśli chodzi wygląd retro ten telefon wykonuje absolutnie fantastyczną robotę.

źródło: Matteo Bertoli via iDropNews