Google docenia krasnale ogrodowe w dzisiejszych doodle’ach

Dzisiaj w Google Doodle pojawiła się gra „Doceniamy krasnale ogrodowe”, którą firma wydała z okazji niemieckiego Dnia Ogrodnictwa. Dzięki niej dowiesz się także na temat historii produkcji krasnali ogrodowych.

Google Doodle - Historia krasnali ogrodowych

Dzisiejsze doodle od Google’a są interaktywne i można zagrać w grę z krasnalami ogrodowymi z okazji święta ogrodnictwa w Niemczech.

Według Google’a, pierwsze pojawienie się krasnali ogrodowych nastąpiło już w XIII wieku w Anatolii (najbardziej wysuniętym na zachód obszarze Azji), a później w XVI wieku we Włoszech. Ręcznie produkowane krasnale ogrodowe jakie znamy, pochodzą z XIX-wiecznych Niemiec z górniczego regionu Turyngii. Tutaj miejscowi rzemieślnicy ręczne wytwarzali gnomy z kudłatymi brodami i spiczastymi kapeluszami.

Po klinknięciu w Doodle, który jest wyświetlany dzisiaj na stronie głównej Google’a w Polsce i większości krajów na świecie, uruchamia grę w krasnale ogrodowe, w której gracze wystrzeliwują krasnale ogrodowe z katapulty. Punkty zbierane są w postaci kwiatów.

Przeczytaj także: Pierwsze Google Doodle w VR upamiętniające Georges’a Mélièsa

Przed rozpoczęciem gry gracze otrzymują krótką historię wyjaśniającą wczesny proces produkcji krasnali ogrodowych.

Historia krasnali ogrodowych - gra Doodle

Doodlerka Jessica Yu wraz z 12-osobowym zespołem stworzyła to doodle. Na końcu gry możemy udostępnić swoje wyniki w serwisach społecznościowych lub wysłać e-mailem. Doodle prowadzi do wyszukiwania frazy „historii krasnali ogrodowych”.

źródło: Google Doodle – Doceniamy krasnale ogrodowe!