Player+ BOX hybryda telewizji i VOD w jednym pudełku

Player+ BOX to telewizja na żywo i tysiące filmów i seriali na żądanie, bez umowy wystarczy podłączyć urządzenie do internetu i telewizora aby cieszyć się dostępem do telewizji i VOD.

Dekoder Player+ BOX

Serwis VoD od TVN-u i nc+ wprowadził od dzisiaj do sprzedaży własny dekoder Player+ Box, który jest hybrydą dekodera telewizyjnego i serwisu streamingowego z treściami wideo na żądanie. Dekoder służy do korzystania z płatnej oferty serwisu Player+ oraz oglądania bezpłatnych kanałów telewizji naziemnej.

Player+ Box to małe urządzenie w kształcie sześcianu, które podłącza się do internetu i telewizora jak Apple TV czy Chromecast. Platforma nc+ zapowiadała wprowadzenia urządzenia już w 2016 roku.

Z serwisu Player można korzystać bez dodatkowych urządzeń na komputerach, smartfonach, tabletach, a także na konsolach do gier i Smart TV. Jednak dzięki Player+ Box twórcy chcą trafić do każdego potencjalnego klienta, także do tych, którzy nie mają opcji Smart TV lub gdzie SmartTV już nie jest wspierane przez producenta, a telewizor dalej działa.

Przeczytaj także: „Telewizja elastyczna” w nc+ i wybierasz inny pakiet co miesiąc!

Minusem tej usługi jest brak programów w jakości 4K. Jednak już jesienią tego roku mają pojawić się również treści w jakości 4K. Programy, filmy i seriale w 4K początkowo będą dostępne dla abonentó Playera w ramach aplikacji na telewizory Smart TV.

Po co komuś hybryda telewizji i serwisu VOD?

Twórcy urządzenia przekonują, że pomimo rosnącej popularności serwisów VOD, Polacy cały czas dzielą swój czas oglądania między platformy streamingowe oraz klasyczną telewizję. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie, jest rozwiązanie łączące ofertę VOD z tradycyjnymi cyfrowymi kanałami telewizji naziemnej i kanałami premium, czyli Player+ BOX.

Takie rozwiązanie jest więc głównie dla tych, którzy nie mają komputera, lub Smart TV.

W ramach oferty Player+ wprowadzono kilka pakietów, w których użytkownicy znajdą kanały Grupy TVN, platformy nc+, Discovery, a także stacje premium Canal+, HBO i Eleven Sports Network. Poza kanałami linearnymi w poszczególnych pakietach są dostępne pozycje na żądanie – to programy, filmy i seriale, w tym premiery Canal+. Najtańszy pakiet Start kosztuje 10 zł, najdroższy Max – 80 zł miesięcznie.

Dekoder Player+ Box kosztuje 199 zł, ale w tej cenie mamy dostęp do pakietu Max na trzy miesiące. Urządzenie można kupić w punktach sprzedaży platformy nc+, w sklepach sieci MediaMarkt, Saturn i Euro RTV AGD oraz  w internecie.

Player+ dostępny jest bez umowy

W przeciwieństwie do sieci kablowych i platform cyfrowych, subskrypcja Player+ jest dostępna bez zobowiązań, tak jak HBO GO, Netflix, Showmax lub Amazon Prime. Można zapłacić za miesiąc dostępu i po tym okresie zrezygnować bez żadnych konsekwencji.

Dekoder Player+ Box został wyprodukowany przez Technicolor i pozwala także na dostęp do usługi backwards EPG, pozwalającej na obejrzenie programów telewizyjnych, które pojawiły się na antenie w ciągu ostatniego tygodnia.

Szczegóły na temat dekodera Player+ BOX
Szczegóły na temat dekodera Player+ BOX

Specyfikacja techniczna urządzenia:

  • masa: 0,312 kg,
  • wymiary: 85x85x85 mm,
  • wyświetlacz: LCD TN 2,8’’,
  • pobór mocy podczas pracy: 18 W,
  • pobór mocy w trybie wyłączonego dekodera: 1 W (deklarowany pobór mocy w trybie wyłączonego dekodera, następuje w momencie zamknięcia wszystkich procesów aktualizacyjnych dekodera),
  • zasilanie pilota: 2 baterie CR2032,
  • klawiatura pilota: silikonowa, 38 przycisków
  • obsługa telewizora – pilot obsługuje większość dostępnych na rynku modeli,
  • „Łatwe włączanie” – player+ BOX i telewizor włączysz jednym naciśnięciem przycisku (pilot wysyła dwie komendy: do dekodera i do telewizora).

TVN i nc+ chcą, aby Player był największą polską platformą VoD. Klienci oferty Player+ doliczani są do bazy abonenckiej nc+, która na koniec 2017 roku miała 2,17 mln abonentów. Ponad 40 proc. pakietów subskrybowanych w ramach oferty Player+ zawiera kanały Canal+.

Więcej o nowej usłudze znajdziesz na oficjalnej stronie: playerplusbox.pl.

źródło: TVN via Business Insider