Nowa gra Pokémon Quest od Nintendo pojawi się na smartfonach

Darmowa gra RPG od Nintendo zatytułowana Pokémon Quest została wydana wczoraj na Switcha, ale firma planuje udostępnić także mobilną wersję tytułu na smartfony.

Pokémon Quest
Pokémon Quest

Najnowsza gra RPG pt. Pokémon Quest jest już dostępna dla posiadaczy konsoli Nintendo Switch. Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Japonii, firma przedstawiła nowe stworki  z serii „regionu Kanto”, ale utrzymane w stylu blokowych postaci Minecrafta.

Gra jest promowana jako darmowa na początek (taz. free to start), więc należy się spodziewać, że pojawią się opcje opłat, w ramach których mogą pojawić się dodatkowe kamienie mocy ulepszające stworki i pozwalające im stać się dowolnym Pokémonem.

Dodatkowo, jeśli nie masz Switcha, firma Nintendo planuje wydanie tej jesieni także wersji Pokémon Quest na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Poza tą darmową grą, firma ogłosiła również nową grę „core series”, która ukaże się w drugiej połowie 2019 roku, oraz dwie nowe gry Pokémon Let’s Go na  Switcha, które łączą się z mobilną grą Pokémon Go.

Przeczytaj także: Nowa gra Mario Kart Tour od Nintendo w przyszłym roku

Poniżej możesz obejrzeć oficjalne zapowiedzi wideo Pokemon Quest oraz Let’s Go:

źródło: Engadget via Nintendo