Co ciekawego znajdziecie w 2. numerze magazynu Netfilm?

Właśnie jestem po lekturze drugiego numeru magazynu o nowościach filmowych i serialowych – stwierdzam, że czasopismo spisuje się na medal – zobacz, o czym przeczytasz.

Drugi numer magazynu „Netfilm” + plakat Westworld

Po tym jak pojawił się pierwszy numer Netfilmu – w którego wielu wątpiło – z niecierpliwością czekałem na drugi numer, aby zobaczyć czy autorom uda się wypełnić szpalty w równie interesującej formie. Odpowiedź jest jednoznaczna – dają radę! Nie tylko pod względem merytorycznym, ale też graficznym.

Po debiucie pojawiło się wiele pochlebnych recenzji i głosów w branży, sam popełniłem pochwalny wpis na temat nietypowego pomysłu. Redaktorzy nie spoczęli na laurach i po zawartości drugiego numeru widać, że słuchają swoich czytelników. Oprócz plakatów w dużym formacie (do serialu Westworld i Gra o tron) pojawiło się sporo usprawnień dla serialowiczów, którzy jeszcze łatwiej znajdą tytuły, o których mogą przeczytać w numerze.

Ogromny szacun za wdrożenie usprawnień i dostosowanie pisma do oczekiwań czytelników – jestem przekonany, że Netfilm ma szansę na przetrwać dłużej na rynku.

Co znajdziecie w drugim numerze Netfilmu?

W drugim numerze magazynu Netfilm tradycyjnie już pojawiły się recenzje i opisy ponad 100 filmów i seriali dostępnych w ofercie Netfliksa, Showmaksa, HBO GO oraz Amazon Prime Video.

Wśród premier maja i czerwca przeczytacie między innymi o The Affair, Luke Cage i Orange Is the New Black, The Rain, Cargo z Martinem Freemanem, Patrick Melrose z Benedictem Cumberbatchem i ekranizacji kryminalnej serii J. K. Rowling Cormoran Strike.

Cargo i Patrick Melrose w Netfilmie
Cargo i Patrick Melrose w Netfilmie

O czym jeszcze poczytacie?

 • rankingi: redakcja wybrała także 10 najlepszych seriali, które w najbliższych tygodniach koniecznie trzeba zobaczyć na platformach streamingowych – choć ranking jest subiektywny, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!
Ranking TOP 10 seriali wg Netfilmu (maj 2018)
Ranking TOP 10 seriali wg Netfilmu (maj 2018)
 • recenzje: Wśród recenzji przeczytacie o głośnych produkcjach z ostatnich miesięcy: Dobrze naoliwiona maszyna, Troja: upadek miasta, Zagubieni w kosmosie, Dom z papieru, Kroniki Frankensteina, Collateral, Seven Seconds i wielu innych,
 • przewodnik: uporządkowane gatunkami polecane seriale dla dzieci, komedie, filmy i seriale sensacyjne, horrory, SF (science fiction), fantasy, najlepsze dokumenty i dramaty,
 • ciekawostki: o kultowej ramce z serialu Przyjaciele, szklankach do drinków, których używa Don z serialu Mad Men, samochodzie, którym uciekał przed policją O. J. Simpson oraz o jednym z największych w historii skandalu sądowym w USA. Możecie też odbyć wycieczkę po Rzymie śladami głównych bohaterów serialu Suburra,
 • dwa plakaty: Westworld i Gra o tron (HBO GO)
Plakaty: Westworld i Gra o tron
Plakaty: Westworld i Gra o tron
 • sylwetki bohaterów i twórców: Pedro Pascal, któremu rola w Grze o tron przewróciła życie do góry nogami i dzięki której później jako agent Pena ścigał Pablo Escobara w Narcosie. Dla fanów Ozark portret Laury Linney, serialowej Wendy Byrde, którą widzowie doskonale pamiętają także z To właśnie miłość czy Truman Show. Superbohaterem tego numeru jest niejaki Matt Murdock, lepiej znany jako Daredevil.

Sylwetki bohaterów: pedro Pascal

Cena czasopisma jest wciąż tak niska (6,99 zł), że nie ma się nad czym zastanawiać – przeczytacie ciekawe artykuły, odkryjecie nowe tytuły, a jeśli większość seriali jest Wam znana macie genialny przewodnik od czego zacząć! Dwumiesięcznik Netfilm (maj-czerwiec) dostępny jest od 8 maja br. w kioskach i salonikach prasowych.

Nie pozostało nic innego jak czekać na trzeci numer, który pojawi się już 3 lipca 2018 roku, a w nim miedzy innymi:

 • The Innocents – Będzie hit? pełna tajemnic wciągająca love story,
 • Sacred Games – egzotyczny kryminał prosto z Mumbaju,
 • Dominic West – od McNulty’ego z Prawa ulicy do Noaha w The Affair,
 • Tom Clancy’s Jack Ryan – dobrze znany bohater, tym razem z nowa twarzą,
 • Czarny las – wycieczka do Winden śladami bohaterów serialu Dark,
 • i wiele więcej – zapewne redakcja znowu nas zaskoczy niespodziankami.

Dzięki Netfilmie za dobrą robotę!