„iPhone SE 2” może mieć wcięcie podobne do iPhone’a X

Jeden z producentów akcesoriów wyprodukował podobno etui dla iPhone’a SE 2, które sugerowałoby, że odświeżona wersja budżetowego iPhone’a przypominałaby iPhone’a X.

Koncept iPhone'a SE 2 z wycięciem

Dystrybuowane akcesoria ochronne przez Mobile Fun wydają się przedstawiać obudowę wielkości iPhone’a 5s z wycięciem identycznym jak ma najnowszy iPhone X. Podobnie jak w przypadku smartfona premium, obraz pokazuje „iPhone’a SE 2” bez przycisku Touch ID u dołu, co sugeruje, że w górnej części znajdowałaby się kamera Face ID.

Schematy dla osłony ekranu, również przedstawione na zdjęciu sugerują, że wyświetlacz będzie miał 128,04 mm długości i 55,82 mm szerokości (4,8 cala x 2,2 cala). Biorąc pod uwagę smukłą ramkę wokół krawędzi, wymiary te wydają się być zbliżone do iPhone’a SE z 2016 r.

Niektóre plotki wskazywały na to, że iPhone SE 2 miałby wyglądać podobnie jak iPhone X. Inne makiety koncepcji z listopada zeszłego roku również pokazywały, że następca iPhone SE mógłby mieć wycięcie tzw. „notcha”.

Przeczytaj także: Czy tak będzie wyglądał iPhone SE z 2018 roku?

Według dość wiarygodnych doniesień i spekulacji wynika, że smartfon zachowa jednak swój obecny wygląd z kilkoma zewnętrznymi ulepszeniami, takimi jak użycie szklanej obudowy do bezprzewodowego ładowania. Zamiast poważnej zmiany w designie, iPhone SE 2 miałby mieć znacznie lepszą specyfikację techniczną, w tym procesor A10 Fusion wraz z 2 GB pamięci RAM, 32 i 128-gigabajtowymi opcjami pamięci masowej.

Koncept iPhone'a SE 2 z wycięciem
Koncept iPhone’a SE 2 z wycięciem

Dodanie wyświetlacza od krawędzi do krawędzi i matrycy kamer TrueDepth byłoby nielogiczne z wielu powodów, ale największe byłoby to, że znacznie zwiększyłoby to koszt iPhone’a SE 2 w sprzedaży detalicznej, który przecież miałby być budżetową wersja iPhone’a,

Ostatecznie, render Olixar jest z dużym prawdopodobieństwem przypadkowym projektem tego, jak może wyglądać iPhone SE 2. Bez jasnych i konkretnych dowodów, ani rzeczywistych i wiarygodnych wycieków, nadal jest możliwe, że przypuszczenia Olixara są poprawne, ale w oparciu o inne doniesienia, taki wygląd jest mało prawdopodobny.

 

źródła: Apple Insider via macRumors