W tym roku Polacy wysłali 11,3 mln PIT-ów przez internet! [rekord]

W poniedziałek minął ostatni dzień zeznań podatkowych za 2017 rok i znowu padł rekord, bo ponad 11,3 mln zeznań podatkowych e-PIT Polacy wysłali przez internet.

Nowy rekord e-PIT-ów za 2017 r. (2 maja 2018)

Jak podało Ministerstwo Finansów w dzisiejszym komunikacie prasowym, podobnie jak w latach poprzednich, również w 2018 roku padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji podatkowych PIT. Tym razem do ministerstwa wpłynęło aż 11 374 148 elektronicznie złożonych PIT-ów, w porównaniu z 9 670 215 e-PIT-ów w roku poprzednim.

Po raz pierwszy Polacy złożyli więcej PIT-ów elektronicznych niż w wersji papierowej w 2016 roku. Od tego czasu popularność tej metody rozliczania się z fisków stale rośnie.

Tegoroczna edycja akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów „Szybki PIT” rozpoczęła się 1 marca i trwała do 30 kwietnia 2018 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, objęła swoim zasięgiem całą Polskę.

W ramach kampanii przygotowano wiele udogodnień dla podatników, aby pomóc im w wypełnieniu obowiązków podatkowych:

  • 93 punktów rozliczeń w galeriach handlowych odwiedziło ponad 15 tys. osób,
  • eksperci MF od podatków dochodowych podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych odpowiedzieli na pytania dotyczące rozliczeń, m.in. na temat ulg podatkowych czy działalności gospodarczej,
  • podobne dyżury odbywały się we wszystkich urzędach skarbowych, gdzie dodatkowo znajdowały się stanowiska, z których podatnicy mogli wysłać e-Pita,
  • uruchomiona została strona internetowa kampanii Szybkipit.pl, na której znalazły się formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji,
  • w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej,
  • Szybki PIT był też obecny na Facebooku (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
Wykres: liczba złożonych e-PITów w latach od 2013 do 2018
Wykres: liczba złożonych e-PITów w latach od 2013 do 2018

W tym roku można było również skorzystać z aplikacji, która umożliwiała sprawdzenie stanu realizacji zwrotu nadpłaty podatku z deklaracji za 2017 r.

Zobacz także: Jutro większość Palaków rozliczy PIT-a przez internet

źródło: informacja prasowa Ministerstwa Finansów – Rekordowe 11,3 mln PIT-ów przez internet za 2017 r.