Snappables, czyli gry AR w aplikacji Snapchat!

Snapchat uruchomił Snappables czyli gry w rozszerzonej rzeczywistości (AR), w które możesz grać w komunikatorze za pomocą dotyku, ruchu i wyrazu twarzy!

Snappables w aplikacji Snapchat

Snapchat zaprezentował dzisiaj Snappables, czyli gry wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistością w najnowszej wersji swojej aplikacji mobilnej. Nowa funkcja dostępna jest wśród soczewek (filtrów) w najnowszej aktualizacji aplikacji mobilnej Snapchat, umożliwia ona uruchomienie minigier z rozszerzoną rzeczywistością, w które można grać znajomymi za pomocą dotyku, ruchu, a nawet mimiki twarzy.

Walcz z kosmitami, zakładaj zespół rockowy, graj w koszykówkę i wiele więcej – razem ze swoimi przyjaciółmi, bez względu na to, gdzie jesteś – czytamy na blogu firmy Snap.

Aby zagrać w grę z rozszerzoną rzeczywistością z przyjacielem, musisz uruchomić ją wybierając aparat w aplikacji Snapchat. Następnie dotknij dowolnego miejsca na ekranie, aby wywołać interfejs soczewek (animowanych filtrów), a następnie wybierz opcję Snappables.

Ze względu na to, że Snappables znajdują się dokładnie tam gdzie filtry, Snapchat ma nadzieje, że staną się tak samo popularne i lubiane przez użytkowników.

Przeczytaj także: Snapchat ma już 187 milionów użytkowników dziennie

Ciekawe jest to, że wspólnej gry można w dowolnym momencie zaprosić swoich znajomych. Niektóre ze Snappables pozwalają nawet rzucić wyzwanie znajomym aby walczyć o najlepszy wynik. Można tez zapraszać do gier wieloosobowych!

Zobacz jak grać w Snappables?

Aby korzystać z nowej funkcji musisz mieć zainstalowaną najnowszą wersję aplikacji mobilnej Snapchat. Nowe gry Snappables będą wydawane co tydzień.

źródło: iDownloadBlog via Snap Inc. News