Program wymiany baterii dla 13-calowych MacBooków Pro (bez Touch Bara)

Firma Apple uruchomiła nowy program wymiany akumulatorów dla 13-calowych modeli MacBook Pro (wyprodukowane w okresie od października 2016 r. do października 2017 r.), które nie mają paska dotykowego (Touch Bar).

Program wymiany baterii w 13-calowych MacBookach Pro (bez Touch Bara)

Apple poinformowało że ograniczona liczba tych urządzeń MacBook Pro zawiera komponent, który może być wadliwy i spowodować rozszerzenie się wbudowanej baterii. Według firmy nie defekt nie wpływa na kwestie związane z bezpieczeństwem, ale Apple wymieni wszystkie zdiagnozowane akumulatory.

Użytkownicy, którzy chcą sprawdzić, czy ich maszyny kwalifikują się do wymiany baterii, powinni na stronie wsparcia sprawdzić po numerze seryjnym komputera, czy ich urządzenie znajduje się w partii urządzeń podlegających programowi. Numer seryjny można znaleźć, klikając w logo Apple na pasku menu i wybierając „Ten Mac…” – informacja znajduje się w dolnej części okna informacyjnego.

Zainteresowani klienci, którzy kwalifikują się do otrzymania nowej baterii, będą musieli odwiedzić autoryzowany serwis Apple’a, umówić się na wizytę lub wysłać swoje urządzenie, aby rozpocząć naprawę w ramach programu.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić czy musisz wymienić baterię iPhone’a?

Apple sugeruje, żeby klienci, którzy wymieniają baterię, zrobili kopię zapasową danych na swoim urządzeniu. Należy pamiętać także, że jeśli MacBook Pro posiada inne uszkodzenia, które mogą wpłynąć na wymianę baterii, powinien zostać wcześniej naprawiony lub może wiązać się to z dodatkowymi kosztami naprawy.

Program wymiany baterii MacBook Pro (13 cali, 2016/2017)
Program wymiany baterii MacBook Pro (13 cali, 2016/2017)

Każdy kto wcześniej zapłacił za wymianę baterii w wadliwych modelach urządzeń, może skontaktować się ze wsparciem Apple’a, aby otrzymać zwrot poniesionych kosztów.

Program wymiany baterii dotyczy modeli MacBook Pro, i będzie trwał przez pięć lat od sprzedaży detalicznej urządzenia.

Na stronach wsparcia technicznego sprawdzisz, czy Twój 13-calowy  MacBook Pro kwalifikuje się do programu wymiany.

źródło: Wsparcie Apple via MacRumors