Motorola zapowiedziała nowe moto e5 i e5 plus

Motorola poinformowała wczoraj o wprowadzeniu do oferty nowej rodziny smartfonów Motorola moto e5 podczas globalnej premiery w São Paulo w Brazylii.

moto e5 (Motorola)

Nowe rodziny moto g6 i moto e5 zostały opracowane z myślą o konsumentach i wyróżniają się rozbudowanym zestawem funkcji najwyższej klasy oraz wyjątkową opłacalnością. Urządzenia te będą dostępne w Polsce od maja 2018 r. w cenach od 599 zł. 

Pięć lat temu Motorola wprowadziła do oferty pierwszy smartfon o wysokiej jakości i przystępnej cenie, który okazał się najlepiej sprzedawanym smartfonem w historii marki — moto g. Od tego czasu Motorola podnosi poprzeczkę w segmencie opłacalnych smartfonów wysokiej jakości, czego przykładem jest rodzina moto e oferująca doskonałe połączenie funkcji dla użytkowników, którzy nie chcą kompromisów pod względem jakości, stylu ani funkcjonalności. 

Tradycję tę kontynuuje w tym roku najnowsza generacja rodziny moto e, która oferuje innowacje najbardziej istotne dla użytkowników. Nowe urządzenia są jeszcze bardziej inteligentne, a szczególny nacisk położono na jakość wyświetlacza, design i zasilanie. Urządzenia te działają z szybkimi procesorami Qualcomm® Snapdragon™ i systemem Android™ 8.0 Oreo™, a praktyczne Ulepszenia Moto działają z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

moto e5 plus: Duży ekran. Pojemna bateria. Hello rozrywko! 

moto e5 plus towarzyszy użytkownikom od świtu do zmierzchu. Dzięki potężnej baterii o pojemności 5000 mAh1, która może wystarczyć na 1,5 dnia korzystania oraz 6-calowemu ekranowi Max Vision, nawet długie godziny spędzone w drodze nie będą stratą czasu. Smukłe proporcje ekranu 18:9 modelu moto e5 plus sprawiają, że wygodnie leży on w dłoni, a specjalnie zaprojektowana zakrzywiona tylna obudowa przepięknie odbijająca refleksy światła jest nie tylko efektowne, ale i przyjemna w dotyku. 

W słynnym logo Motoroli, umieszczonym z tyłu telefonu, mieści się czytnik linii papilarnych, który wyjątkowo ułatwia odblokowywanie telefonu, a multimedialna rozrywka oferowana przez smartfon uprzyjemni dojazdy zatłoczonymi autobusami i pociągami. 

Aparat o rozdzielczości 12 MP z laserowym autofocusem robi ostre zdjęcia, zaś duże piksele matrycy 1,25 μm wpuszczają więcej światła, dzięki czemu fotografie wychodzą świetnie nawet w zachmurzone dni. moto e5 plus wyposażono w gniazdo na karty microSD, aby pomieścić jeszcze więcej zdjęć, muzyki i filmów. 

moto e5 od Motoroli

W czystym systemie Android™ 8.0 z Ulepszeniami Moto i bez zbędnych wbudowanych aplikacji, można korzystać z prostych skrótów do najczęściej wykonywanych czynności, takich jak wyciszanie dzwonka poprzez proste podniesienie telefonu.

moto e5: Zobacz więcej. Osiągnij więcej. 

moto e5 towarzyszy użytkownikom przez cały dzień. Pomimo dużych rozmiarów ekranu Max Vision o przekątnej 5,7”, moto e5 doskonale leży w dłoni, czemu sprzyjają proporcje 18:9 i ergonomicznie zakrzywiona tylna obudowa. Bateria o pojemności 4000 mAh dostarcza energii na cały dzień działania telefonu. Dyskretny czytnik linii papilarnych2 ukryty w słynnym logo Motoroli umożliwia błyskawiczne odblokowywanie telefonu i dostęp do powiadomień, połączeń oraz ekranu głównego. 

W czystym systemie Android™ 8.0 z Ulepszeniami Moto i bez zbędnych wbudowanych aplikacji, można korzystać z prostych skrótów do najczęściej wykonywanych czynności, takich jak wyciszanie dzwonka poprzez proste podniesienie telefonu. Aparat główny o rozdzielczości 8 MP z matrycą z pikselami 1,12 μm robi świetne zdjęcia nawet przy słabym oświetleniu.

moto e5 i e5 plus (Motorola)

Nieograniczona pamięć wysokiej jakości

Podobnie jak w przypadku wszystkich telefonów Motoroli domyślną galerią zdjęć i nagrań wideo jest usługa Zdjęcia Google5. Dzięki temu wszystkie wspomnienia są przechowywane bezpiecznie, można je wyszukiwać, łatwo uzyskiwać do nich dostęp i je edytować na dowolnym urządzeniu.

Ceny i dostępność 

  • moto e5 plus będzie dostępna w Polsce od maja w cenie sugerowanej od 799 zł. 
  • moto e5 będzie dostępna w Polsce od maja w cenie sugerowanej od 599 zł. 

Zastrzeżenia

Funkcje i dane techniczne różnią się w zależności od operatora sieci komórkowej i mogą ulec zmianie bez powiadomienia ani zobowiązań. Niektóre funkcje, funkcjonalność i specyfikacja produktu mogą zależeć od sieci i podlegać dodatkowym warunkom oraz opłatom. Przed zakupem należy się zapoznać ze szczegółowymi informacjami o produkcie w ofercie danego operatora sieci komórkowej. 

 MOTOROLA, stylizowane logo M, MOTO oraz rodzina znaków MOTO są znakami towarowymi firmy Motorola Trademark Holdings, LLC. Android, Google i Zdjęcia Google (Google Photos) są znakami towarowymi Google, Inc. Oreo jest znakiem towarowym grupy Mondelez International, Inc. Qualcomm i Snapdragon są znakami towarowymi Qualcomm Incorporated, zarejestrowanymi w USA i innych krajach. Qualcomm Snapdragon jest produktem Qualcomm Technologies. Wszystkie inne znaki towarowe należą do odpowiednich właścicieli. © 2018 Motorola Mobility LLC. Wszelkie prawa zastrzeżone.

1 Wszystkie dane dotyczące żywotności baterii są podane w przybliżeniu i na podstawie przeciętnego, mieszanego profilu wykorzystania, z uwzględnieniem trybów działania i gotowości w optymalnych warunkach sieciowych.  Rzeczywisty czas działania baterii różni w zależności od wielu czynników, takich jak moc sygnału, ustawienia sieci i urządzenia, temperatura, stan baterii i wzorce wykorzystania.

2 Czytnik linii papilarnych nie jest dostępny w niektórych modelach. Więcej informacji udzieli sprzedawca.

3 Zaawansowana technologia nanopowłoki tworzy hydrofobową barierę chroniącą przed umiarkowanym narażeniem na oddziaływanie wody, np. przypadkowym zalaniem, zachlapaniem czy lekkim deszczem. Produkt nie jest przeznaczony do zanurzania w wodzie ani narażania go na działanie wody lub innych płynów pod ciśnieniem. Produkt nie jest wodoodporny.

4 Działa z kartami microSD o pojemności do 128 GB. Karty microSD są do nabycia osobno. Przenoszenie na kartę plików z zabezpieczeniami DRM może okazać się niemożliwe.

5 Bezpłatna pamięć o wysokiej jakości, wymaga konta Google. Korzystanie z usługi Zdjęcia Google podlega Warunkom korzystania z usług Zdjęć Google dostępnym pod adresem http://www.google.com/policies/terms oraz Polityce prywatności Google dostępnej pod adresem http://www.google.com/policies/privacy/

6 Funkcja Moto umożliwiająca szybkie robienie zrzutów ekranu jest niedostępna w modelach moto e5 play.

7 Polecenia głosowe Moto pozostają na etapie testów beta.

źródło: informacja prasowa