Sekcja „TV & Video” na PS4 z rekomendacjami filmów i seriali

Na konsoli Playstation 4 pojawiła się odświeżona sekcja Video, w której można zobaczyć na ekranie głównym rekomendacje filmów i seriali zanim otworzymy aplikacje takie jak YouTube, Netflix czy Amazon Prime.

TV & Video (nowa sekcja PS4)

Jeśli masz konsolę PlayStation 4, istnieje duża szansa, że ​​używasz jej jako przeglądarki filmów wideo z serwisów streamingowych. Doskonale też zdajesz sobie sprawę, że konsola nie jest idealnym urządzeniem do tej roli – aby otworzyć film lub serial trzeba trochę się naklikać, aby zobaczyć co warto obejrzeć.

Firma Sony zamierza to naprawić i amerykańscy użytkownicy mogą już teraz korzystać z odświeżonej sekcji z aplikacjami TV i wideo. Po jej wybraniu widzimy nowe i popularne wideo z wielu usług streamingowych, w tym z kanałów na żywo w PlayStation Vue.

Przeprojektowana sekcja przypomina interfejs karuzeli, który znamy z aplikacji Netflix lub Amazon Prime Video, wraz z sekcjami polecanych filmów oraz posegregowanych tematycznie. Oczywiście nadal można uruchamiać aplikacje, jeśli wolisz eksplorować całą bibliotekę serwisu, ale teraz znacznie łatwiej przejść bezpośrednio do tego, co chcesz obejrzeć.

W sekcji wideo pojawiają się także spersonalizowane rekomendacje, najpierw z aplikacji YouTube. Wystarczy połączyć swoje konto YouTube z PSN, a zobaczymy sugerowane filmy bezpośrednio na ekranie głównym PS4. Inne usługi mają zostać dodane d rekomendacji już wkrótce.

Zobacz także: Nowe funkcje w wersji 5.50 oprogramowania dla PS4

TV & Video na PS4 – wszystko w jednym miejscu, na razie tylko w USA

TV & Video na PS4 – wszystkie serwisy w jednym miejscu
TV & Video na PS4 – wszystkie serwisy w jednym miejscu

Niestety Sony nie zająknęło się na temat tego, czy nowa funkcja zostanie udostępniona także dla użytkowników z innych krajów, chociaż prawdopodobnie jest to kwestia kiedy, a nie czy w ogóle się pojawi.

Nawet jeśli PlayStation Vue nigdy nie wyjdzie poza granice USA, Sony nadal może promować tam swoje stacje PlayStation TV i przekonywać właścicieli PS4, że konsola to coś więcej niż maszyna do gier. Im interfejs będzie przyjaźniejszy na  PS4, tym większe prawdopodobieństwo, że użytkownicy nie będą wychodzić z niej żeby obejrzeć ulubiony serial.

źródła: Engadget via Playstation Blog USA – Introducing a New TV & Video Discovery Experience on PS4