Zobacz zwiastun filmu „Ready Player One” Stevena Spielberga

Kolejny duży film science fiction Stevena Spielberga pt. „Ready Player One” będzie miał premierę 30 marca 2018, a już teraz możesz obejrzeć oficjalny zwiastun.

Ready Player One - film Stevena Spielberga

Studio Warner Bros. opublikowało dziś trailer nowego filmu science fiction zatytułowanego „Ready Player One”. Reżyserem filmu jest Steven Spielberg.

Opowieść oparta jest na debiutanckiej powieści Erniego Cline o tym samym tytule Ready Player One. Akcja rozgrywa się w dystopijnym świecie, gdzie prawie wszyscy spędzają większość swojego czasu w świecie wirtualnej rzeczywistości znanym jako OASIS, gdzie gracze mogą odwiedzić każdy wyobrażalny świat (dzięki czemu można znaleźć wiele odniesień do popkultury lat 80.).

Zwiastun otwiera Wade Watts (w tej roli Tye Sheridan znany z The Tree of Life / X-Men: gwiazda Apokalipsy), który mówi, że otrzymał takie imię, ponieważ jego ojciec uważał, że brzmi jak imię superbohatera. Następnie mówi o świecie OASIS, który pozwala ludziom robić wszystko i wcielić się w kogo tylko chcą, przez co wciąga ich na długo do wirtualnego świata.

Zobacz także: Dystopijny serial pt. „3%” powróci z 2. sezonem w 2018 roku

W zwiastunie widzimy Jamesa Hallidaya, założyciela OASIS, który mówi graczom, że umarł, ale pozostawił po sobie ogromne polowanie na ukryte easter eggs: ktokolwiek znajdzie trzy ukryte wskazówki, przejmie kontrolę nad całym systemem. Wade jest jednym z uczestników zabawy, współpracuje z innym zawodnikiem o imieniu Art3mis (w tej roli Olivia Cooke z Bates Motel). Wspólnie szukają trzech wskazówek, aby przejąć kontrolę nad wirtualnym światem.

Wraz z trailerem Warner Bros. opublikowało retro plakat do filmu, który nawiązuje do okładki powieści.

retro plakat do filmu: Ready Player One

Film „Ready Player One” trafi do kin w przyszłym roku, dokładnie 29 marca 2018 r., a w polskich kinach 6 kwietnia 2018 r.

źródło: Warner Bros. via The Verge